Volgend jaar willen wij met het gezin voor het eerst op wintersport. Dure vakantie, maar zeker omdat wij nog NIKS!! hebben. Zelfs geen geschikte handschoenen. We moeten dus echt alles kopen. Hoe is de kwaliteit van de skibroeken, -jassen van de Lidl? En is zo'n helm goed genoeg? Ik zie bij de sportwinkel hier in de stad een helm voor 119,- Bij de lidl kosten ze tussen de 25,- en de 40,- Dat scheelt wel even als je er 4 nodig hebt! Toevoeging: onze kinderen zijn 15 en 18 jaar
Kijk in ieder geval ook eens bij Decathlon! Dat is sowieso prima kwaliteit & goedkoper dan de andere sportwinkels. Lidl vind ik over t algemeen prima spullen hebben maar of ik t echt zou aandurven voor wintersport weet ik niet, het is echt zuur als iets niet warm genoeg is namelijk
De echte wintersport dingen weet ik niet, maar de kinderschaatsen waren (en bleven) super, ook ooit weleens snowboots voor de kinderen gehad, was ook prima.
Mijn kinderen zijn al groot (15 en 18) Dus de kindermaatjes zal ik moeten laten liggen. @Beausecret Ik ben wel benieuwd naar je ervaring.
Mijn dochter en ik hebben skihelmen en skibrillen van de Lidl. Wij vinden ze prima zitten! Ze raden ook aan na 3-5 jaar een helm alweer te vervangen, zelfs zonder gebruik Huren kan ook. Handschoenen heb ik van een duurder merk (koukleum), maar de rest van thermokleding, skisokken, skijas en skibroeken zijn allemaal een mengelmoes van Lidl en Decathlon. Of een merk tweedehands via Vinted/MP. Je hebt ook geen 6 setjes nodig van sokken of thermokleding, met 2 of 3 p.p. en tussendoor wassen/uitspoelen kom je er ook. Als je bergschoenen hebt kun je die ook gebruiken i.p.v. snowboots Een buff is wel fijn, zo'n dunne sjaal als een koker die je makkelijk tot je neus omhoog trekt (lidl/decathlon hebben die ook) Veel plezier alvast!
Ik kreeg vanochtend een melding van de app dat ze aan t opruimen waren, dus denk dat ze al begonnen zijn met de wintersale!
Hier goede ervaringen bij de lidl. Maar ook goede ervaring bij scapino en decathlon. Ik zag nu bij scapino skibroeken voor 30 euro, misschien alvast kopen? Maat groter ( of 2) dan nu?
Zou dan ook zeker op Vinted kijken voor de kleding. Heb bijv voor onze dochter vorig jaar omdat ze in de groei is voor 10 euro een protest skibroek gekocht die nog helemaal nieuw was. Verder idd dechatlon, handschoenen zou ik van Barts adviseren nog redelijk betaalbaar maar bijv qua dikte weer beter dan sinner. En idd qua helmen en brillen kan je voor sinner kiezen die hebben ook outlet winkels overigens, ook betaalbaar en redelijke kwaliteit.
Ik heb vast een impopulaire mening maar ik vind de skikleding van lidl echt ruk. Waterdichtheid laat te wensen over en de stof ademt ook niet goed, waardoor je bij warmer weer snel zweet. Dit is onze ervaring voor de allereerste ski vakantie van onze kinderen (lang geleden). Jaar erna alles nieuw gekocht. Hier worden goede tips gegeven. Kijk eens bij decathlon of in de sale bij Duijvestein voor echte merken in de sale. Zalando lounge en limango hebben veel goede merken in de sale. Waterdichtheid adviseer ik echt een waterkolom van minimaal 10000mm Ademend vermogen van het membraam ook minimaal 10000. Goede kleding in de sale is niet veel duurder dan lidl of decathlon. Handschoenen en helmen zou ik als laatste op bezuinigen. Wij hebben zelf hestra handschoenen maar reusch is ook een prima merk. Helmen hebben we allen van Bollé en salomon, met een photocromatisch vizier. Geen geklooi met brillen
Helemaal met dit eens. Wij gebruiken Lidl alleen voor ‘buiten spelen en mag vies worden’ of een wandeling. De waterdichtheid is echt belabberd. Vaak maar 2000 of heel zelden bij de wat duurdere 5000. Waterkolom is echt minimaal 10000 en liefst hoger. Anders ben je op een dag dat het sneeuwt binnen no time tot op je hemd nat. Wij hebben zelf pakken van CMP,Protest en Lutha (waterkolom 20000). Brillen en helmen verschillende merken. Net wat bij je hoofd past. Wij hebben binnen het gezin Atomic, Salamon, Julbo, Bluetribe, CP. De wat duurdere merken maar met voor ons voordelen die het waard zijn. Zoals meekleurend, contractverhogend, ventilatie in de helm, etc etc. We hebben ook niet alles in een keer aangeschaft maar ik merk wel dat we in de loop van de jaren toch dingen hebben vervangen doordat het niet beviel. En dat waren altijd de goedkopere spullen van bijvoorbeeld Lidl/Aldi of zelfs ook decathlon. Als je tweedehands koopt moet je erg uitkijken. Dan kun je een goed merk pak kopen maar als iemand het zelf gewassen heeft dan kan de waterkolom ook helemaal weg zijn.
Lidl en Decathlon hebben veel goed basic spul. Maar ik wil voor de skijas en broek altijd een waterkolom van minimaal.10.000, en bij Lidl en Decathlon is het vaak 5.000. Net wat minder goed waterdicht dus. Op Vinted ben je overigens nog veel minder kwijt. Daar koop ik de pully's van Protest voor de kids. Mijn zoon heeft altijd de skikleding van Trollkids via Limango. Dochter alles van van Protest, in de sale of via Vinted. Skibrillen heb ik goede gekocht van Sinner, maar die van Decathlon zijn ook prima. Sokken hebben dexkids van Decathlon en Lidl. Skihelmen krijgen de kinderen altind gratis bij de skischool. En anders zou ik ze lokaal huren, dat scheelt veel ruimte in de auto.
Ik koop voor mijzelf vooral in de sale/ zalando lounge/ limango van de goede merken. De kinderen krijgen van Vinted of als ik een goede aanbieding zie op de eerder genoemde sites. Ik krijg ook altijd een melding als protest sample sale heeft, dat is soms ook de moeite waard, moet je wel geluk hebben.
Ik heb zelf een aantal jaren in mijn studententijd geskied en toen had ik veel van scapino. Ging prima!
Toevoeging behalve uitverkoop ga ook eens naar de outlets en idd eens met bovenstaande echt gaan voor die 10000. Ook als je op je Vinted gaat kijken, sommige oude collecties hebben nog standaard oude collecties. En probeer niet van Fransen te kopen op Vinted met skikleding dat is namelijk vaak wel veel gebruikt als ze in de bergen wonen.
Het nadeel van vinted of andere 2e hands kleding is dat je niet weet hoe het gewassen is en daardoor de waterdichtheid en ademend vermogen aangetast is. Veel mensen behandelen en wassen deze kleding verkeerd waardoor alle functies verloren gaan. Je zou niet de eerste zijn die na 1 sneeuwbuitje (of regen want dat kan ook op de piste) door en door nat bent met 2e hands kleding. Goede kleding is even een investering maar het is het zoooo waard. Je draagt het tenslotte een hele week, vaak in alle weersomstandigheden.