Dag dames, Ik had een vraag mijn zoontje is nu bijna 3 maand en ik had gelezen dat je pas een hapje mogen vanaf 4 maand.. Nu hoor ik van vriendinnen om mij heen dat hun kindje al met 3 maand een paar hapjes fruit of groentehapje kregen? Ik snap er nu niet echt veel meer van.. Dus mijn vraag is wanneer begonnen jullie met een fruit of groentehapje.. In het begin is het toch een paar hapjes... En wanneer deden jullie dat voor of na de fles? Hellpp Liefs Angela
ik heb björn met 3 maanden (1 week lang) een paar hapjes laten proberen maar omdat er allergieen in de familie voorkomen moest ik echt wachten tot 6 maanden. ik gaf het toen tussen 2 flessen door.
De oudste hier, kreeg al met 11 weken een fruit- én groentehapje, hij kwam gewoon niet toe met de borstvoeding, en het beterde ook niet als ik hem flessen bijgaf. Enige oplossing was vaste voeding bijgeven, en dat lukte dan wel. Heb wel boos gedaan tegen de kinderarts... Vond dat veel te vroeg, maar probleem was wel opgelost. En de jongste die wou tot en met 7 maanden niets anders dan borst of fles, kreeg je geen vaste voeding in...
Serjenka heeft met 3 maanden ook haar eerste fruithap gekregen, omdat ze echt niet genoeg had met haar flesje. Had ze genoeg moeten hebben met de fles, ging ik zeker gewacht hebben tot ze minstens 4 maanden was.
Ik ben ook iets voor 4 maanden begonnen met een hapje....gewoon om eens te proberen en met 2 hele kleine theelepeltjes..... Ja duhhh, na 1 keer van het lepeltje gegeten te hebben, ging gelijk zijn mondje open bij het zien van de lepel: ik wil meeeeeeer Nu eet hij inmiddels 100 ml fruithap en 100 ml groentehap (en daarnaast nog 5 flessen van in totaal 920 ml melk).
Lynn krijgt nog steeds alleen maar melk. Ik wacht tot ze 6 maanden is. Op de potjes staat vanaf 4 maand, het cb raadt aan vanaf 6 maand. Ik denk dat je zelf naar je kindje moet kijken. Vroeger kreeg ik met 3 maand al geprakte liga....ben er ook niet slechter van geworden
De kleine geeft het vaak zelf wel aan. Ik ben zelf met 3 en halve maand eens begonnen met een paar happen fruithap en dat was altijd een groot feest. Al dat fruit was alleen erg laxeerend voor Lucas. Maarja hij wilde zo graag happen. Dus zijn we tijdelijk overgegaan naar een beetje pap met een lepeltje geven op advies van het CB. Op dit moment is hij zover dat hij nog maar 4 flessen krijgt en dat vaak ook wel genoeg vind. Meestal is het nu maar een paar hapjes fruit of pap en dat is het dan ook wel. Het moet nog niet, dus ga het ook niet aandringen. Gaf Lucas gisteren een klein beetje zelf geprakte peer (vers) en dat was weer helemaal te gek. Ga het maar eens met vers fruit proberen en dan eventueel wat Liga van vanaf 4 maanden er een beetje doorheen doen...
ik ben ook erg nieuwschierig.... Ik kreeg met 6 weken al fruithapje! Ik vraag me af waarom het om de zoveel jaar weer anders moet? (mijn moeder heeft het boekje van het cb bewaard en er verschilt zoveel met nu!) groetjes Setje
Ik was ook 7 weken toen ik al liga met sinaasappel kreeg (tegen het spugen) en ik ben er echt niet slechter van geworden!
ik ben begonnen met fruit/groente toen desmond 3 maanden en 3 weken was hij was er ook echt wel aan toe hij wou alles al zelf doen en snapte heel goed hoe die ze mondje open moest doen als er een lepeltje aan kwam. ik vind ook kijk naar je kindje dan weet je zelf waneer je kunt beginnen of niet.
ik ben ook eerder begonnen 3 maanden en 1 week ongeveer. het cb vond dit niet echt leuk maar heb het in overleg met de ha gedaan. het is steeds gillen geblazen als het op is. hihi. vreetzakje.
nou goed dat is dit lees, ik wil het nl ook al proberen voor Vishesh maar ik dacht dat ik de enige was die dit wilde doen..
der zijn er heel veel die eerder zijn begonnen maar zoals je wel ziet zijn ze allemaal begonnen met 3 1/2 maand zou persoonlijk ook echt niet voor de 3 maanden beginnen.
ja klopt, ik bedoel ook met 3 maanden hoor morgen is hij 3 maanden alweer en dan wil ik het komende week proberen..
zolang mijn kleine het goed doet op de bv blijf ik daar lekker mee doorgaan. ik zelf heb astma en mijn broer heeft erge exceem gehad, nou daar wordje niet vrolijker van. en alle eerste keren zijn leuk, maar daarna word het al snel gewoon. dus hier blijk ik lekker bv geven
selam ik gaf tamer met 3 1/2 maand al fruit en groente hapjes. Tamer is ook nog 6 weken te vroeg geboren dus eigenlijk was hij 2 1/2 maand oud. alles ging op. geen probleem.
Süreyya was 11 weken toen ze haar eerst fruithapje kreeg, ze zat al een week of 2 telkens op de spenen en melk te kauwen. Toen ben in haar een fruithapje gaan geven, en binnen 1 week at ze ook groente. Omdat ze gelijk goed at ben ik gelijk een fles melk gaan af bouwen in plaats daar van kreeg en krijgt ze nog steeds haar warme hap en fruit. Ze vond en vind het nog steeds heerlijk. Het kauwen op de spenen en melk was trouwens gelijk over. Op he cb vonden ze het wel wat vroeg, maar ze had verder helemaal nergens geen last van. Heeft tot op de dag van vandaag niet een krampje gehad. Nu eet ze 120 gram groente 60 gram aardappel of rijst en 20 -30 gram kip, vis, kalkoen, of rundvlees. En als toetje ong. 100 gram fruit. Verder krijgt ze 3 melk voedingen van 200cc aangeboden maar ze drinkt ze niet atijd leeg. Meestal drinkt ze de eerste twee voedingen150cc -160cc en de laatste voeding drinkt ze soms meer dan 200cc. Als ze tussen door dorst heeft krijgt ze water of thee en af en toe diksap. Ook krijgt ze afwisselend joghurt, danoontje of en liga tussen door Dat was het. Groeten en succes, Claudia
Bedankt voor jullie lieve reacties... Maar nog een vraagje toen jullie ermee begonnen , met een paar hapjes waneer deden jullie dat dan....voor of na een fles of tussendoor? Liefs Angela