Wennen nieuwe baan, twijfels

Discussie in 'De lounge' gestart door mari83, 7 nov 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mari83

    mari83 Actief lid

    1 mrt 2012
    157
    30
    28
    Sinds vorige week werk ik bij mijn nieuwe baan, na jarenlang bij mijn oude baan gewerkt te hebben.
    Het is dus lang geleden dat ik van baan heb gewisseld en ik merk dat ik het erg intensief vind. Soms bekruipt me het gevoel: 'Waar ben ik aan begonnen?' en 'Is dit nu wel een verbetering t.o.v. van wat ik had?'
    Ik heb sowieso altijd wel wat moeite met veranderingen en nieuwe situaties. Is dit herkenbaar voor iemand? Hoe lang duurt het wennen ongeveer, is jouw ervaring?
     
  2. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.217
    6.055
    113
    Ik ben altijd wel een paar maanden zoet met wennen, ben ook niet van de veranderingen :)
    Het zal bij jou ook zeker wat tijd nog nodig hebben, een week is natuurlijk ook wel heel erg kort.
    Denk dat niemand zo snel went.
     
  3. Jess93

    Jess93 Fanatiek lid

    9 sep 2014
    2.966
    2.294
    113
    Vrouw
    Houten
    Wat is de reden dat je geswitcht bent van baan? Wat is de reden/maakt het dat je nu binnen een week al twijfelt aan de nieuwe baan?

    Een week is denk ik erg kort, zeker als je slecht tegen verandering kan. Maar als de werkzaamheden bijvoorbeeld heel erg tegen vallen en ze niet zijn zoals vermeld in de vacature kan ik het me goed voorstellen bijvoorbeeld.
     
  4. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    26 apr 2016
    5.468
    6.088
    113
    Vrouw
    Herkenbaar hoor. Nieuwe baan is ook intensief. Nieuwe collega’s, bedrijf, werkzaamheden, misschien zelfs functie? Branche? Is nogal wat.

    Mss goed om voor jezelf te bedenken waarom je weg wilde bij je vorige werk en waarom je nu hier bent. Geef jezelf wat meer tijd om te wennen.
     
  5. mari83

    mari83 Actief lid

    1 mrt 2012
    157
    30
    28
    Bedankt voor jullie reacties. Ik wilde weg bij mijn vorige baan omdat ik de uitdaging miste, in een sleur zat en na al die jaren eens nieuwe collega's om me heen wilde. Op inhoud is het werk vergelijkbaar, maar met een wat zwaardere doelgroep.
    Ik kan niet echt omschrijven waar de twijfel vandaan komt, vraag me af of het komt door inhoudelijke dingen of vooral door de vermoeidheid van de eerste dagen.
    Ik heb dat voor mezelf nu niet scherp.
     
  6. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.274
    2.207
    113
    Vrouw
    Nederland
    De eerste 2 weken zijn het pittigst. Je weet bij wijze van niet eens waar de koffieautomaat staat. Echt ingewerkt zijn kan een paar maanden duren. Ik heb zelf vaak dat ik na 2 maanden pas een beetje gewend ben met nieuwe dingen. Dan ken je de mensen iets meer en je werkplek.
    Geef jezelf tijd en houd jezelf voor dat je niet voor niets weg wilde bij je vorige baan.
     
    Lies1611 en Syane vinden dit leuk.
  7. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.604
    5.634
    113
    Ze zeggen dat na een jaar ergens werken je kan zeggen hèhè ik zit er in. Uiteraard per persoon verschillend maar gemiddeld dan he.
     
  8. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.047
    1.281
    113
    Nederland
    Voor mij moet het vanaf de eerste dag wel goed voelen en dan met name de collega’s om me heen, tuurlijk moet je je collega’s leren kennen. Het werk leren heeft tijd nodig.

    Ik ben één keer ergens begonnen en al heel snel wist ik: dit is het niet. Het werk viel tegen en de collega’s ook. Uit eindelijk ben ik daar ben blijven hangen omdat de werktijden perfect aansloten binnen het gezin, maar elke dag ging ik met buikpijn naar het werk. Dat ga ik nooit meer doen.
    Inmiddels alweer een andere baan en vanaf dag 1 voelde het als een warmbad.
     
    Lies1611 vindt dit leuk.
  9. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.932
    14.986
    113
    Duurt hier 2 maanden eer ik mn draai heb gevonden een beetje. Zelfs al is t doorgaans t zelfde werk maar andere omgeving. Bedoel IT kunstje hier, is IT kunstje daar alleen t speelgoed (software), de werkgever en de collega's veranderd.

    Als je compleet nieuw werk doet, hele andere discipline bedoel ik dan, dan duurt t ongeveer een half jaar tot een jaar.

    Daarom snap ik die jobhoppers ook niet, je blijft inwerken... :s
     
  10. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.143
    3.171
    113
    Ik ben ook recentelijk veranderd na 10jr op dezelfde plek. Dus nee ik hou niet van verandering..
    Maar ik moet zeggen dat het me tot nu toe niet tegenvalt. De mensen zijn aardig. De werkzaamheden zijn nieuw dus heb geen ervaring. Maar mijn overall gevoel is goed.
     
  11. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.824
    3.610
    113
    Ik heb altijd echt wel een maand of drie nodig om me ergens een beetje prettig te voelen en van de twijfel af te komen of ik een fout heb gemaakt. Zeker wel een jaar om me echt op mijn plek te voelen. Dus ik zou het gewoon de tijd geven, ik denk dat je gevoel voor veel mensen herkenbaar is. Bij mij is dat gevoel altijd volledig verdwenen, op 2 functies na die ik gewoon echt nooit leuk ben gaan vinden en waar ik weer redelijk snel ben vertrokken.
     
  12. Manolito

    Manolito Fanatiek lid

    12 sep 2016
    2.652
    2.087
    113
    Ik heb net ook een switch gemaakt.
    Van Verzorgende IG naar een opleiding verpleegkundige hbo.
    Dus weer (betaalde)stage en naar school.
    In combinatie met huishouden en alles wat er verder is vind ik het echt heel erg wennen.
    Vooral het leren, is tegenwoordig zo anders dan toen ik "jong" was.
    Mij bekruipt ook nog wel eens een gevoel van twijfel.
    Waarom wilde ik dit ook alweer
     
  13. Eenkadootje

    Eenkadootje Fanatiek lid

    5 mrt 2013
    4.611
    2.405
    113
    Ik hou van verandering, dus voor mij is het stuk gemakkelijker. Maar ik moet ook ff wennen hoor.
    De 1e week is het voor mij het heftigst,
    Ik ben slecht met namen onthouden, je moet ook steeds het eea vragen. Gevoel dat je de ander ff ophoudt. Ontdekken hoe je nw collega’s zijn.
    Dat vreet energie.
    Maar straks heb je je draai gevonden en dan gaat het beter.

    Als het echt niets is, dan weet je dat onbewust wel vrij snel. (Ook ik heb wel eens gekozen voor de verkeerde werkgever, eigenlijk wel 3x. Maar dan is het kwestie van een andere baan zoeken)
     
  14. Kinderwens87

    Kinderwens87 Fanatiek lid

    31 aug 2012
    4.175
    1.602
    113
    Vrouw
    Ik denk dat moeten wennen aan een nieuwe baan heel normaal is. Je moet iedereen leren kennen, het vertrouwde wat je op je oude werk had is er niet, je moet allerlei nieuwe dingen leren. Ik zit momenteel in een instap positie, ik weet dat ik veel meer kan en er zijn kansen, maar ben net 2 keer in een paar maanden geswitcht (eerst compleet van werkgever en een totaal ander soort werk, vervolgens bij mijn nieuwe werkgever naar een andere afdeling gegaan). Ik krijg nu weer de vraag te switchen en hoewel ik zeker meer wil in de toekomst doe ik het nu bewust niet omdat het te veel energie vreet weer opnieuw ingewerkt te moeten worden. Laat me maar een paar maanden hier zitten en dan zien we wel verder. Maar ik weet wel dat ik op m’n plek ben binnen de organisatie. Ik heb ook wel eens een baan gehad waar ik onwijs aan moest wennen (gehandicapten zorg en dat is in Amerika totaal niet te vergelijken met Nederland), ik heb m’n best gedaan maar ben na 3 maanden weer gegaan. En eigenlijk, heel eerlijk, wist ik na een week al heel zeker dat dit niet bij me paste. Ik wilde het een serieuze kans geven en dat heb ik gedaan maar mijn gevoel zei toen al dat het meer was dan gewoon moeten wennen. Luister naar je gevoel, ik zou het zeker een kans geven. Mawr ik denk dat je ergens wel aanvoelt of het een kwestie is van een grote verandering en dus echt moeten wennen of echt niet op je plek zijn
     
  15. Linnidee

    Linnidee Fanatiek lid

    15 mrt 2019
    1.789
    1.804
    113
    Vrouw
    Pfff, ik haat het begin van een nieuwe baan/werkgever. Ik ben anderhalf jaar geleden begonnen in een totaal andere branche en ik was de eerste weken elke dag gesloopt na het werken. Wel voelde ik me gelijk thuis qua collega’s, wat voor mij toch wel het belangrijkste is. Maar nu ik een tijd verder ben en redelijk ben ingewerkt merk ik alsnog dat ik het werk niet leuk vind. Dus het kan altijd wel tegenvallen, maar geef het wel even tijd. Een week is echt te kort om goed te kunnen oordelen denk ik.
    Zijn je collega’s wel leuk?
     
    Lies1611 vindt dit leuk.
  16. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    14 apr 2020
    2.453
    1.830
    113
    Ja, maar dit kwam voornamelijk door het onbekende. De weg, wachtwoorden, inwerken etcetera! Na een paar minuten was ik gewend en nu toen ging het prima!
     

Deel Deze Pagina