Welk middel bij diarree mag je bij je baby gebruiken?

Discussie in 'Verzorging' gestart door sarah28, 3 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    Wij gaan binnenkort op vakantie en ik wil voor de zekerheid een diarreeremmer meenemen. Bij t kruidvat trof ik iemand die het niet zeker wist, dus heb er niks gekocht (alleen ORS).

    Iemand die het weet?
     
  2. mommy1983

    mommy1983 VIP lid

    30 mrt 2009
    12.507
    5
    38
    je hebt nu een nieuw iets wat je ook bij baby,s mag gebruiken maar nu kom ik niet op de naam
     
  3. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    hihi, hoop dat je er nog op komt!
     
  4. mommy1983

    mommy1983 VIP lid

    30 mrt 2009
    12.507
    5
    38
    het kwam steeds op de reclame haha
     
  5. rijtjes

    rijtjes Niet meer actief

    Ik zou niets anders dan ors gebruiken. Want wanneer je kindje diarree kriijgt dan heeft hij waarschijnlijk een virusje of iets gegeten wat niet goed is. Dat moet dan dus uit het lichaam, via de diarree. Dus de diarree heeft een functie. Uiteraard moet je uitkijken dat je kleine niet uit droogt, maar zou zeker niet zomaar de diarree remmen en dus de boosdoener in het lijfje houden.
     
  6. juf85

    juf85 Niet meer actief

    Ons zoontje had buikgriep en enorme diarree de hele dag door. De huisarts gaf nooit wat tegen diarree, want het moet er gewoon uit.
    Sowieso ORS kopen, als ze diarree hebben drogen ze snel uit. ORS wordt sneller opgenomen dan watee en er zitten zouten en suikers in.
     
  7. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.294
    2.528
    113
    diarreeremmers moet je eigenlijk alleen gebruiken als je weet dat je 2 in de bus moet zitten oid . Uiteindelijk moet het er toch een keer uit. ORS is inderdaad belangrijk vooral voor babys
     
  8. Hopefultimes

    Hopefultimes Fanatiek lid

    5 sep 2012
    2.209
    1
    0
    NULL
    NULL
    Twee huis-tuin-en-keukentips....
    Rijstwater (dus het kookvocht van rijst) of een klein slokje lauwe cola zonder prik
     
  9. Bri

    Bri Niet meer actief

    Moedermelk is ook een heel goed middel bij diarree. Ik weet niet of je BV geeft, maar dat helpt goed, ook tegen uitdroging.
    Mijn kinderen hebben ORS nooit willen drinken. Gelukkig kon ik ze dan nog een borst aanbieden.

    Ik zou absoluut geen diarreeremmer aan een baby geven. Reden is hiervoor al wel genoemd.
     
  10. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    Ja klopt ik wil het ook niet meteen geven, maar stel dat het lang aanhoudt of j ebent bijv onderweg dan wil ik wel iets kunnen geven, snap je?
     
  11. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    Ik geef nog 1 BV per dag, maar dat is sochtendsvroeg. Overdag wil hij dat niet meer...
     
  12. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.087
    7.841
    113
    Bijna alle diarreeremmers hebben tegenwoordig loperamide. Dit mag je niet gebruiken bij kinderen onder 2 jaar en als je BV geeft. Dus jullie mogen het allebei niet.

    Dan heb je nog actieve kool, bekend als Norit. Dit mag wel gebruikt worden bij BV maar weer niet bij kinderen onder 2 jaar.

    Dus algemeen gesteld: je kindje mag geen diarreeremmers en je moet de vochthuishouding aanvullen met BV of ORS (of zoals al gezegd rijstwater of lauwe cola waar de prik uit is). Jij mag alleen Norit als je BV geeft.

    Als je echt moet reizen met een kindje met diarree (heb ik ook gehad op Bali) is het enige dat helpt zo vaak mogelijk de luier verschonen en veel drinken geven, en alert zijn op uitdrogingsverschijnselen.
     
  13. Andrea85

    Andrea85 Fanatiek lid

    18 mrt 2011
    4.859
    1
    0
    Uitkijken met remmers idd, want vaak is diarree juist het middel om de oorzaak eruit te werken. Dus zorg voor ORS en veel luiers... En geef bv ook geen kraanwater in het buitenland, dus ook geen groenten wassen met kraanwater etc. Verschilt natuurlijk per land, maar dat is een vrij algemeen advies.
     
  14. sarah28

    sarah28 Fanatiek lid

    14 feb 2013
    3.605
    1.913
    113
    Gister nog ff bij de huisarts gevraagd en die zei ook dat ik niks mag gebruiken, dus dat laat ik dan maar zo.

    Wel raar dat bij t kruidvat iemand staat te kakelen dat norit wel mag. Ik kijk op de verpakking, zitten er tabletten in. Ik zeg: hoe moet hij die binnen krijgen dan? Ja weet ik niet.
    Heb je niks aan dus.

    bedankt voor de tips!
     
  15. nanni1996

    nanni1996 Fanatiek lid

    23 jul 2008
    3.640
    322
    83
    Het enige wat je zou mogen gebruiken is kindigest van vsm.
    Maar zoals al gezegd is, liever niet gebruiken!
     

Deel Deze Pagina