Ik ben benieuwd naar het volgende. Wat vinden jullie een normaal bedrag qua kleding voor een volwassene? Mag per maand zijn of per jaar.
Lastig te zeggen. Wat moet er vervangen worden, hoe lang wil je er mee doen, wat heb je te besteden, heb je een gangbare maat... Heb je een nieuwe winterjas en schoenen nodig ben je die maand/dat seizoen al veel meer kwijt dan wanneer je die gewoon uit de kast kan pakken. En mijn man heeft bijv broeken lengtemaat 40 nodig. Oftewel: veel meer dan ik voor mezelf per broek/rok wil uitgeven. En zelf heb ik qua beha's dat ik geen hema ofzo kan pakken, oftewel: ook altijd prijzig.
Hier geen vast bedrag. Net wat er nodig is. Een winterjas is idd vaak duurder, maar kan langer meegaan. Ik koop goedkopere kleding, want ik wil nog wat kilo's kwijt. Man moet altijd langere kleding hebben en dan ben je al snel meer kwijt. Net als wat @toch3 ook zegt dus. Beha's ben ik al snel 100 euro aan kwijt, onderbroeken koop ik altijd goedkoop (ik geef niks om matching setjes, alleen om comfort). Hier ook allemaal brede en grote voeten, dus vinden we passende schoenen, dan komen die er, wordt er ook niet echt naar de prijs gekeken.
Ik heb geen 'normaal' bedrag. Wat ik nodig heb koop ik. En als ik tussendoor toevallig iets heel leuks zie koop ik het ook. Soms is dat een winterjas, 3 broeken, 4 truien in een maand. Maar mijn inkomen laat dat toe. En soms koop ik een half jaar niets. Ik heb geen vast budget voor kleding. Had ik ook niet toen ik jonger was en minder geld had. Ik kocht wat ik nodig had of tegenkwam, zolang mijn bankrekening dat toeliet. Wij kunnen niet in jouw portemonnee kijken.
Ik heb geen vast budget, koop alleen iets wanneer ik echt iets nodig heb, vorige week eindelijk een winterjas van 140 euro gekocht. Prijzig, maar oh zo fijn met deze kou... De vorige was na 10 jaar echt niet warm meer. Maar ik heb er een paar winters over gedaan om een model te vinden dat ik leuk vond - was dus al een paar jaar kou aan het kleumen maar niks was naar mijn smaak... Voor de rest kijk ik vooral eerst of ik iets in de uitverkoop kan vinden. Hier ook geen gangbare maat qua beha's dus die zijn wat duurder helaas. Broeken koop ik meestal voor maximaal 35 euro, ook jeans. Ik scroll wel door Za---do (mag geen reclame maken he) tot ik iets vind wat binnen mijn budget past. T-shirts max een tientje, truien tot 25 euro. Zoiets. Qua schoenen heb ik 1 merk/1 model gevonden dat mij goed past dus die koop ik, zodra ik ze compleet heb versleten, in een nieuwe kleur. Kosten meestal tussen de 70-80 euro maar met wat mazzel vind ik ze ergens een tientje goedkoper --- Waarom zoek je een budget? Voor jezelf of voor een volwassen kind bijvoorbeeld? Als ik vroeger kleedgeld kreeg, ging ik ook meteen shoppen tot het op was. Die instelling heb ik niet meer gelukkig Kijk anders eens op de site van het Nibud, misschien staan daar wel richtlijnen?
Ik heb ook geen budget maar vroeg we af wat een beetje standaard is. Eigenlijk geven we zeer weinig geld uit aan kleding en ik was benieuwd, wat is een beetje gebruikelijk. Ik begrijp dat het afhankelijk is van het artikel, en de kwaliteit. Maar was toch gewoon benieuwd
Vind ik lastig. Ik koop amper kleding, maar op schoenen en een jas beknibbel ik bijvoorbeeld niet. Daar staat wel tegenover dat ik maar 1 paar winterschoenen en 1 winterjas heb. Ik draag daarnaast mijn kleding volledig af, waardoor ik amper nieuwe kleding nodig heb. Dus echt geen idee wat er per jaar naar kleding gaat verder. Ik weet wel wat ik aan aantallen normaal vind in mijn situatie, dus bijvoorbeeld 3 lange broeken, 5 truien etc. Ik heb geen speciale werkkleding nodig, dat scheelt natuurlijk veel. Ik ga dus uit van aantallen kledingstukken. Het ene jaar kan dat misschien 500 euro zijn, het andere jaar 1000, ik zeg maar wat...
Dat verschilt zo erg. Man heeft bijvoorbeeld laatst een jas gekocht van 350 euro, die van mij was maar 120. Hij doet er wel vaak veel langer mee. Ik max 2 jaar denk ik. Voor een broek geef ik rond de 80 uit, man 120. Mijn beha's zijn dan weer minimaal 100 euro. Shirtjes zijn altijd max 50 euro, maar een leuk jasje kan dan weer tot de 100 zijn. Zit niet echt een max op verder, maar vind het ook niet nodig om 200 oid voor een kledingstuk uit te geven als het niet iets heel bijzonders is. Dat geldt dan weer niet voor tassen
Als ik het heel ruim reken kom ik op 150 euro per jaar uit. Ik doe heel erg lang met mijn kleding, heb zat kledingstukken zoals bh's die al 15 jaar oud zijn. Winterjas ook 10 jaar oud, was 50 euro destijds. Toevallig afgelopen week 4 truien van Cecil gekocht in de sale voor 12 euro per stuk maar dr laatste keer was ook al weer een paar jaar geleden. Ook de zomershirts van Shein gaan al een jaar of 4 mee. Af en toe een lange of korte broek bij de C&A in de uitverkoop. Schoenen koop ik een paar als de andere versleten zijn, draag 1 paar zomer en winter, ook geen sandalen ofzo. Man koopt eens in de paar jaar kleding in 1 winkel ivm zijn maat. Schoenen bij een outlet in Duitsland, meerdere paren tegelijk. Denk dat hij gemiddeld op ongeveer hetzelfde bedrag uit komt als ik. Volwassen dochter komt wel iets hoger uit per jaar denk ik maar dat weet ik niet precies.
Ja geen idee eigenlijk. Mijn man koopt voornamelijk wat duurder en dan minder, hij was laatst voor 2 truien en broek 320 euro kwijt. Ik koop vooral bij de norah dat is leuk geprijsd en kan ik voor 20/30 een leuk truitje kopen. Maar een bh is dan weer prijzig of schoenen want ik draag vaak wel betere schoenen ivm moeilijke voeten.
Even gecheckt: vorig jaar €2.000 uitgegeven voor ons 4 (incl. sportkleding en skikleding). Man koopt, in mijn ogen, vrij veel kleding. Ik koop alleen als ik echt iets leuk vind of als ik iets nodig heb. Sommige kledingstukken van mij zijn dan weer wat prijziger. Vorig jaar eindelijk eens geïnvesteerd in een goede regenjas (doe alles op de fiets) en goed gevoerde laarzen, maar daar doe ik dan ook weer jaren mee (hoop ik). Oudste draagt alleen maar korte broeken shirts, lekker goedkoop
Geen vast budget. Wat vervangen moet worden gaat altijd voor. Schoenen en jassen moeten van bepaalde kwaliteit zijn en dus vaak duurder. Rest vd kleding is maar net wat nodig is en wat ik het waard vind. Merk wel dat ik het steeds lastiger vind veel geld voor simpele dingen neer te leggen. Denk bij duurdere aankopen dus wel goed na of ik het het waard vind.
Ik koop niet veel, maar wel alleen als het echt goede kwaliteit is en mooie stof. Vaak gaat het dan ook echt lang mee, maar is het wel duur. Vorig jaar een pak (blazer, blouse en pantalon), een winterjas en 2 jeans. En 1 paar enkellaarzen. In totaal rond de 1000,-. Nu heb ik dit jaar net een hele mooie jumpsuit gekocht en een nette broek. Die waren samen (met 70% korting!) 150 euro, niet echt nodig maar te mooi om te laten liggen. Ik heb verder eigenlijk niet echt iets nodig momenteel dus voorlopig ga ik niet meer winkelen, voor ik weer in de verleiding kom.
Exact dit. Mijn man koopt paar keer per jaar (2 a 3 keer) en dan voor een wat hoger bedrag (en tussendoor nog eens sokken of boxers) ik zelf heb dit jaar geen jassen gekocht maar mijn schoenen waren allemaal aan vervanging toe en ik koop geen goedkope schoenen dus dat was een smak. En nodig…ik heb eigenlijk geen kleding nodig. Maar ik vind het heel leuk om kleding te kopen dus ik koop wel regelmatig wat voor een gelegenheid ofzo. Maar ja, dat is ook omdat het financieel kan natuurlijk. Het is geen must. Maar ik koop geen Shein en Ali spullen maar ook niet alleen maar merk.
Dat is netjes voor 4 personen. Oudste is meisje van 18 die kleedt zonlicht graag excentriek dus koopt wel eens wat. Maar daar doet ze dan wel lang mee (ze is al een jaar of 5 uitgegroeid). Jongste bijna 10 en helaas vol in de groei. Koop nu niet te veel want zonde als hij het nauwelijks draagt. Vind voor hem soms mooie overhemden (die draagt hij het liefst) bij de kringloop voor 3.50, die durf ik welop de groei te kopen.
Vast budget hiero. Ik verdeel namelijk van de rekening met variabele lasten automatisch alles over in spaarpotjes. Zo heb ik boodschappen, benzine, cadeaus, kleding etc etc. Dus voor elke kostenpost heb ik een vast budget. Eigenlijk betekent dat we alles sparen behalve de spaarpotjes zoals boodschappen e.d. Voor het potje kleding staat 100 voor mijn man, 100 voor mij en 35 voor dochter. De ene maand koop ik niks, de andere maand voor 200.
Wij hebben ook geen vast budget voor kleding. Wat vervangen moet worden wordt vervangen. Soms kopen we een half jaar niks en dan daarna voor 400 euro. Ik zeg maar wat. Heel verschillend.
Geen vast bedrag. We kopen wat nodig is. Man koopt vaak in 1 keer weer een stel nieuwe truien/broeken/t shirts en ik koop vooral in de sale. Zoals nu heb ik al sneakers in de sale gekocht voor de zomer. Schoenen en jas kopen wij wel goed, de rest maar net wat leuk is maakt me dan ook niet uit van welk merk of iets.
Afgelopen jaar alleen wat ik voor mezelf uitgeef: Paar laarzen 230,-, sandalen 75,- en sportschoenen 150,- (maar dit is niet elk jaar nodig), verder paar tientjes slips, een beha van 20,- en de rest vrijwel allemaal gratis via clothing loop of paar tientjes bij een 2e hands winkel. Ik koop liever niets of niet teveel nieuw ivm milieubelasting maar schoenen en ondergoed wel als het nodig is. Als ik tijd heb koop ik een lap stof voor mijn hobby kleding naaien maar weinig tijd voor nu.
Hier een simpele kledingkast en 0 gevoel (en interesse) voor mode dus ik vervang wat nodig is. Mn gewicht is vrij stabiel dus sommige items zijn (zonder geintje: bijna 19 jaar oud) Laatst een fotoshoot, toen toch maar wat met kleur gehaald. Op jaartotaal haal ik denk ik 200/300 euro qua kleding (ondergoed, sokken, bh's, broeken en shirts/truien) en 200 voor schoenen. Moet er een winterjas voorbij dan ligt dat wat anders, maar mn huidige is nu 5jr oud. Al ben ik wel een sucker voor truien en vesten die niet zouden misstaan in Siberie. Van die lompe teddy fleece dingen die je halve kast gelijk vullen.