Hallo, Ik zit nog met wat vragen die de verloskundige in het ziekenhuis bij de nacontrole niet echt heeft beantwoord. Ik ben bijna 6 weken geleden bevallen en gisteren tijdens de controle zaten er (blijkbaar) nog allemaal hechtdraad en knoopjes. Deze waren niet opgelost, terwijl ik ze niet in de spiegel zag of voelde, heel gek. Deze heeft ze verwijderd, dit bloedde toen eventjes. En ze zei dat ik beter nog 2 à 3 weken kon wachten met geslachtsgemeenschap, dit terwijl ze wel zei dat alles er goed uitzag. Ik had een 2e graads ruptuur. Zijn er meer mensen die nog langer dan die 6 weken moesten wachten met geslachtsgemeenschap en waarom dan? En het tweede waar ik mee zit is hoe de vulva er nu uit ziet. Ik vind echt dat mijn binnenste schaamlippen kleiner zijn/lijken, eerst staken ze wat uit en nu zitten ze meer verstopt tussen de buitenste schaamlippen. Hier had ze niet echt antwoord op gegeven anders dan 'oh?'. Wordt het nog zoals het voor de zwangerschap was? Ik ga denk ik sws nog een afspraak voor een nacontrole bij mijn (eerstelijns) verloskundige zodat zij ook nog naar de genezing kan kijken na 2 weken ofzo. Voor mijn gemoedsrust
Wat is het probleem om nog even te wachten? Advies geven ze niet voor de lol. In jouw situatie is het blijkbaar nodig om toch nog even 2 weken langer te wachten. Dat het er goed uitziet, heeft te maken met de genezing: niet dat alles al direct hersteld is. En ja littekens kunnen de vorm wat veranderen.
Ik mocht na 8 maanden weer voorzichtig proberen, toen was mijn wond eindelijk gesloten (en mocht ik bv ook weer fietsen). Door scheur, knip, hechten en genezen is de vorm inderdaad ook anders dan voorheen, maar daar wen je wel aan
Lastig, ik moest er zelf persoonlijk niet aan denken na de bevalling. Ook tijdens mijn gehele verlofperiode niet. Was erg onzeker over het herstel en was bang iets 'te beschadigen.' Ik denk als ze zo'n advies geven dat ik toch zou wachten. Ik heb zelf uit voorzichtigheid destijds zelfs nog extra wachttijd toegevoegd bovenop adviezen omdat ik zo panisch was dat er iets niet goed zou zijn . Naar mijn idee is het verder down there uiteindelijk weer 'normaal' geworden. Al keek ik er eerlijk gezegd nooit echt veel naar. Had echter lichte scheurtjes dus wellicht speelt dat ook een rol. Sterkte met je herstel!