Hoe zinvol is het om een BBL-opleiding te gaan volgen als je 37 bent? En word je überhaupt wel aangenomen i.v.m. leeftijd(te oud)?
Ik denk dat leeftijd niks uitmaakt. Ik ben 34 en hoop in september ook een bbl opleiding te gaan volgen. Op dit moment helaas in mijn omgeving nog niks in te vinden in de richting die ik zoek (kraamverzorgende)
Ligt er echt aan in welke branche je wil gaan werken Ik werk in de zorg en wij hebben heel vaak bbl leerlingen van 35 plus. De 1 na de ander haakt af omdat het te zwaar is. Met name in de zorg waar je dus ook voor korte dagen kan worden ingezet kan het zomaar zijn dat je een rooster hebt van 20 dagen werken per 4 weken en daarnaast ga je dan nog 1x per week een hele dag naar school. Waardoor je dus maar 4 dagen per 4 weken echt vrij bent. Dat is wel het ergste scenario hoor maar het komt echt voor. Ik zou je heel goed laten informeren! Edit. Het aannemen bij de opleiding zal geen problemen geven mits je de juiste vooropleiding hebt. Maar inderdaad als je klaar bent.. geen idee of er dan werk is..
Vraag me af of je wel een stageplek vind? Je bent en wat ouder en je hebt geen ervaring. Ze willen tegenwoordig zo jong mogelijk met het liefst 10 jaar ervaring 😂. De economie trekt wel aan, maar vraag me af of dat ook geldt voor BBL-stageplekken. In welke branche zoek je iets? Dat zal ook uitmaken!
Ik heb 16 jaar geleden mbo-4 facilitaire dienst diploma gehaald. Altijd in de zorg gewerkt (instellingskeuken) Sinds de geboorte van de kinderen werkloos, met hier en daar een klein, tijdelijk contractje. Ook heb ik een cursus secrerariele werkzaamheden gedaan en wil hier dus verder mee. Branche maakt me niet zo veel uit. Als het maar te combineren is met het gezinsleven.
Als je bbl doet loop je geen stage maar werk je. Vanuit de opleiding wordt je geholpen met een werkplek.
Het verschilt idd per branche, mijn man had bijvoorbeeld nogal moeite om aangenomen te worden op een school vanwege zijn leeftijd. Op sommige scholen mag je niet ouder zijn dan 23, op andere wordt er gewoon gekeken naar of de opleiding bij je past. Bij zo'n laatste school is hij dus gewoon binnen gekomen en heeft de opleiding afgemaakt.
Ik krijg volgende maand mijn diploma en ben nu 36 jaar. Ik heb vier jaar lang de BBL opleiding verpleegkundige gedaan. (in het ziekenhuis) Het was wel heel pittig, maar als je het echt wel is het te doen.
Je wordt aangenomen mits je een relevante werkplek hebt. Je leeftijd maakt niet uit. We merken wel dat vooral vrouwen die ook nog een gezin hebben het bij tijd en wijlen erg zwaar hebben en de discipline soms verliezen. Een maatje waar je je aan op kunt trekken en elkaar motiveert is dan wel heel erg fijn.
Ik word volgende maand 35 en begin volgende maand aan een opleiding (intern) ik vind, je bent nooit te oud om te leren en als je de kans krijgt en het gaat dan moet je 'm ook grijpen.
Ik ben 33 en doe bbl verzorgende ig. Meeste klasgenoten zijn 30+. In mijn klas zitten ook een paar dames van 50+
Ik heb ooit een leerling begeleid van 52 jaar een man die uit een hele andere tak kwam. Was een super leerling die nog heel wat jaren mee kon!
Ik ben 40 en volg ook een BBL opleiding, voor kraamverzorgende. Mijn ervaring is dat 'oudjes' juist supergemotiveerd zijn.
Ik ben het ook aan het overwegen (ben wel wat jonger. 27) Maar op de opleiding die ik destijds deed (spw) waren meerdere 30 en 40+ dames. Mijn schoonmoeder heeft vorig jaar haar bbl opleiding afgerond, die is 62.
Mijn moeder heeft zit nu in haar 2e jaar hbo en is net 49 geworden. Ik denk dat het altijd nog zin heeft en dat je nooit te oud bent om te leren.
Ik twijfel ook om een bbl te doen Spw 4 zou graag pedagogisch werker willen "worden" in een zh. Heb geen vervolg opleiding, maar zou wel graag gewook een normale baan willen. Maar waar zoek je die bbl bedrijven?
Ik begin volgende maand aan deze opleiding. Ik hoop dat het mij gaat lukken in combinatie met mijn gezin, huishouden etc