Mijn jongste mag na de zomervakantie voor het eerst naar de peuterspeelzaal. 2 ochtenden in de week voor 2,5 uur. Ik ga hem echt zo missen. Hij is altijd om mij heen en gaat overal mee naar toe, hij is mijn kleine knuffelkontje en we zijn gewoon 2 handen op 1 buik. En straks is het ineens zo stil in huis als mijn beide kids op school zitten. Sinds dat ik de brief heb ontvangen met de definitieve datum ben ik echt van de wap. Ik heb er echt zo ontzettend veel moeite mee en als men er over begint dan prikken de tranen in mijn ogen. Is dit herkenbaar voor iemand? Ik zoek denk ik een soort van lotgenoten
.. Nee Ik vind het heerlijk even zonder. Ik vind het goed voor dr ontwikkeling en ze komt enthousiast met hele verhalen terug.. daar geniet ik ook van.
Zo herkenbaar zoontje gaat begin December naar de psz. Ook wij zijn altijd samen en hij gaat met alles wat ik doe mee kan het me nu echt niet voorstellen. Gisteren de inschrijvings brief ontvangen en zal over een aantal maanden de definitieve datum krijgen. Nu al staan de tranen in mijn ogen als ik er alleen al aan denk vind het zo zielig stom he. Ja ik weet dat het voor hem goed is maar oh oh wat zie ik er tegen op om hem straks daar naartoe te brengen. Ja het zijn maar 2,5 uur en iedereen zegt oh heerlijk tijd voor jezelf maar ik weet gewoon dat als ik hem breng dat ik buiten zit te wachten met me jank ogen.
Ik kan juist genieten van haar blije smoeltje als ik haar bijvoorbeeld naar de gastouder breng. Maar ik en zij zijn dat ook gewend, dus dan is dat al anders dan wanneer je elke dag samen bent. Ik denk dat het voor jou ook even wennen zal zijn, maar straks geniet je wel van 2,5uur alleenzijntijd zo veel dingen die je ineens weer kunt doen...
Nee ik herken dat totaal niet. Mijn zoon gaat 4 middagen naar de psz en hij heeft het daar naar zijn zin. In die tijd heb ik even alleen mijn dochter en kan ik op m'n gemakje boodschappen doen of alvast eten voorbereiden. Ik zit ook regelmatig te bedenken wat ik allemaal weer kan doen als ze straks allebei naar school gaan. Natuurlijk ben ik blij als ik mijn kinderen zie na mijn werk maar een paar uur zonder ze is ook geen ramp. Ze vinden het juist leuk bij de oppas en op school.
O nee hoor. Ik heb zoontje graag om mij heen, maar als ik zie hoe leuk hij het vanaf dag 1 heeft daar ben ik blij dat ik hem mag brengen.
Nee sorry. Ik vond die 2 ochtenden heerlijk. Voor haar en voor mij. Ze vergroot haar wereld en ik kon de was doen hahahahaha (geintje). Basisschool had ik wel meer moeite mee.
Is toch juist hartstikke leuk. Hier hebben de kinderen nooit op psz gezeten omdat ze al naar de creche gingen/ gaan maar ben weleens jaloers geweest op moeders die een paar uren voor hun zelf hebben. Jongste gaat straks naar de kleuterklas en we zijn er allebei heel erg aan toe. Zij meer uitdaging en losweken van mij en ik eindelijk weer eens wat meer vrije tijd voor mezelf. Onze oudste gaat na de zomervakantie naar de brugklas en juist daar heb ik moeite mee.
Over de basisschool zit ik nog een beetje in tweestrijd. Over een jaar mag ze pas beginnen. Soms zit ik de dagen af te tellen. Het is een pittige peuterpuber die (vaak) het bloed onder mijn nagels vandaan haalt. Ze heeft ook veel uitdaging nodig. Maar aan de andere kant geniet ik intens van haar en het mensje die ze aan het worden is en vind ik dat ze veel te snel groot wordt 😢
Nee sorry, herken het ook niet. De eerste keer ben ik in de buurt vd peuterschool gebleven (halve dagopvang, geen 2,5 maar 5 uur lang en ik wist niet of dl dat zou trekken). Koffie gedronken, gewinkeld, ik had meteen een vakantiegevoel Tegenwoordig komt ze uit school met hele verhalen en nieuwe dansjes die ze geleerd heeft. Superleuk!
Ik denk dat het een soort van afscheid nemen is van een periode. De ene mama heeft er geen last van, de andere wil . Als je kindje straks eenmaal op de PSZ zit, gaat het gevoel wrs heel snel weg. Ik ben ook zo'n moeder die bij ieder stapje die ze maken dagen van slag is. PSZ, basisschool, allemaal enorme tranentrekkers. Maar het went zo snel. Bij nr 2 was het nog veel erger, want dan besef je dat de tijd nooit meer terug komt, en je het niet meer over kan doen. Je sluit de periode dat ze alleen maar van jou afhankelijk zijn af. Gewoon even lekker huilen, en dan straks genieten van de tijd dat je kindje ontwikkeld op de PSZ en jij even weer tijd voor jezelf hebt.
In oktober gaat uk voor het eerst naar de peuterspeelgroep. Zelf thuis blijf mama dus zit nu al dingen te bedenken om me af te leiden. Spannend maar aan de andere kant denk ik dat het goed voor hem zou zijn. Uk en ik zijn ook altijd samen en is zelfs nog maar 2 keer 2 uurtjes bij opa en oma geweest. Gelukkig gaat papa de eerste keer meer en gaan we samen ergens koffie drinken.
nee al vond ik de eerste keer natuurlijk wel erg raar en zat ik echt op de klok te kijken of het al tijd was om hem te halen nu zeker niet meer hij ontwikkelt zich enorm en het belangrijkste hij vind het daar zo ontzettend leuk de basisschool lijkt me echt vreselijk...dan ben ik hem echt 5 dagen kwijt
Ik genket altijd volop van m'n kindjes om me heen en geniet ook echt niet met de rest mee als de vakantie weer voorbij is, op de speelzaal vond m'n zoon het niet leuk, huilen en verdriet dus bleef hij thuis tot 4 jaar. Straks gaat hij dus direct naar school en hij heeft er zo'n zin in! Daar kijk ik dan ook wel naar uit, omdat hij zo'n zin heeft. Maar ik sta wel met een brok in m'n keel op het plein hoor!
Nee eigenlijk niet! Mijn kinderen zijn nooit naar en peuterspeelzaal geweest omdat ze al naar een kinderdagverblijf gaan (oudste nu bso) maar als ik eens een week vrij ben laat ik ze graag een dagje gaan zodat ik even door het huis kan of lekker alleen de stad in! Eerlijk gezegd kan ik ook al uitkijken naar volgend jaar mei als mijn jongste naar school gaat.... Dat klinkt slecht hè maar ze wil zelf nu al zo graag!
Ik werk twee dagen en mijn dochter ging op een ochtend dat ik vrij was naar de psz. Ik voelde mij wel onthand, maar het was ook fijn om even lekker alleen te zijn en even snel boodschappen te doen en dan een relaxed bakkie koffie te drinken. Naar de zomervakantie gaat ze naar school, daar kijk ik wel tegenop.
Ik herken het wel. Mijn dochter gaat vanaf dat ze 2.5 jaar 3 dagen naar speciale psz vanwege haar taal/spraak probleem. 3 dagen van 9 tot 15 uur. En het went nog steeds niet. Ik ben thuis bij haar dus we zijn gewoon altijd samen geweest en ik geniet zo van de 2 dagen dat ze thuis is nu, heerlijk vinden we dat beide. Vanaf september gaat ze 1 dag minder naar het taal klasje dan gaat ze daarvoor in de plaats 1 ochtend naar de reguliere psz bij ons in de buurt dat vind ik heerlijk dat zijn maat 2 uurtjes dus dan is ze minder lang van huis dan dat ze nu is. Na de kerstvakantie gaat ze naar school....pffff als ik daar al aan denk alleen al moet ik al janken hoor
Ja en nee, jongste is nu aan het oefenen op school, en mag na de vakantie starten. Pff dan ben ik helemaal alleen , nu ook gezellig samen.. ja weet niet ... en aan de andere kant , oww dan heb ik tijd voor mezelf , wat zal ik gaan doen? haha. tja , komt vanzelf goed, hij is er ook aan toe. ze worden gewoon te snel groot haha