Als ze gebakken zijn kan je ze in de koelkast wel 3 dagen zeker bewaren. In de vriezer max 6 maanden. Rauw in de koelkast tot de tht op de gehakt verpakking en in de vriezer zou ik zelf max 4 maanden doen. Het vriesdroogt best wel snel ook al pak je het goed in.
Lekker allemaal bakken en wat je over hebt inderdaad in de vriezer doen. Makkelijk als je een keer geen zin of tijd hebt om ballen te maken, hoef je deze alleen te ontdooien Rauw kan natuurlijk ook, ook gewoon makkelijk in de diepvries gooien.
Smakelijk!! Heb ook wel zin in gehaktballen eigenlijk nu, haha. Maar ik heb een pot capucijners opengemaakt en die staat nu op te warmen, lekker makkelijk
Mijn moeder maakt regelmatig een heeeeeeleboel gehaktballen en die gaan dan in bakjes per 4 zo mijn vriezer in Ideaal! Eetsmakelijk.