Ik weet dat ik zelf moet beslissen, maar ik heb vanacht te horen gekregen dat ik geplaatst ben voor de opleiding Verloskunde. Ik ben door de selectie gekomen en best een beetje trots. Maar nu moet ik gaan beslissen. Natuurlijk wil ik heel graag de opleiding doen, anders deed ik niet mee met de selectie. Maar vragen zoals 4 jaar naar school; doe ik mijn kinderen niet tekort en de grootste vraag wat mij het meest bezig houdt; lukt het wel financieel om te leven van één inkomen. Ik hoor graag jullie adviezen
Gefeliciteerd! Mag je zeker trots op zijn! Ik kan me voorstellen dat het nu beangstigend over komt en het zal vast ook veel werk zijn. Maar je krijgt er straks je droombaan voor terug!
Gefeliciteerd! Hoeveel uren moet je naar school en praktijk meelopen? Is dat 40 uur of minder? En hebben jullie al een overzicht gemaakt van kosten en uitgaven? Hoe kom je dan uit? Succes met je keuze, als het kan, zou ik het doen! Jullie gaan toch binnenkort verhuizen met lagere maandlasten?
Ik zeg ga er voor. Je wilt dit graag. En jullie zullen vast gekeken hebben of je op een loon kunt leven. Succes. Jij hebt straks je droombaan
Klopt! Dit was ook wel één van de redenen die meespeelde om goedkoper te gaan wonen. Zodat er voor mij nog mogelijkheden waren om weer een opleiding te gaan doen. Maar nu wordt het plotseling echt ofzo
Gefeliciteerd super knap! Als het van 1 loon kan, en je wat ruimte hebt financieel (kinderen worden ouder in de aankomende 4jr en dus wellicht ook duurder in de zin van school/sport/boodschappen/kleding) zou ik het doen. Zou het allemaal heel krap worden en de ik de kinderen bij wijze van komende 4jaar niks kan geven zou ik het uitstellen en eerst een extra buffer sparen. Succes met de knoop doorhakken! Spannend!
Ik neem aan dat je hebt gekeken wat je overhoud als je kijkt naar 1 loon. Als je elke maand wat kan sparen en bepaalde dingen wil laten, duurdere reizen of langer weg. Dan zou ik zeggen doen! Als dit je droombaan lijkt en je bent nu door de selectie gekomen waarom niet. Wie zegt dat je de volgende keer weer er door komt. Nieuwe dingen zijn ook spannend!
Wow gefeliciteerd! Als het financieel haalbaar is zeg ik doen! Je leeft maar één keer en daar moet je alles uithalen.
Super! Ga ervoor! De opleiding is echtnsuper interessant, het is een super fijne job, ik spreek uit ervaring En valt het dik tegen kan je nog altijd je beslissing herevalueren. Maar dan heb je in ieder geval geen spijt want je hebt het wel geprobeerd. Succes!!
Ik denk dat er maar 1 ding is dat u kan tegen houden en dat zijn de financiën. Jullie verhuizen binnenkort om lagere lasten te hebben maar is dat voldoende om 4 jaar te overbruggen. Stel dat het 4 jaar echt ploeteren word, dan zou ik er voorlopig niet aan beginnen.
Doen! Je gaat spijt krijgen als je het niet doet. Ja het gaat zwaar worden. Maar dit is wat je wil. En jouw gezin wordt er alleen maar beter van als jij gelukkig bent.
Doen!! Van harte gefeliciteerd! Als het haalbaar is, en daar heb je zo te lezen al over nagedacht, go for it! Het is zo'n ontzettend gave baan en opleiding. Ook echt pittig, maar het is het zo waard. Ook al werk ik nu niet als vk (en dat zie ik meer en meer als een soort pauze ivm jonge kinderen) ik zou absoluut dezelfde keuze maken als ik het over moest doen. Je bent vast niet de enige met een gezin die start, er zijn ieder jaar meer studenten in jouw positie. Ook de opleiding is dit gewend, ga vooral heel goed met ze in gesprek ook met planning van stages etc. Als jij laat zien dat je keihard werkt zullen ze je ook tegemoet komen waar dat kan. Waar ga je de opleiding doen?
Voor mij zou het financiële stukje het belangrijkste zijn en of mijn man er ook helemaal achter staat. Jullie zullen namelijk allebei bepaalde dingen voor moeten en willen laten. Wij merken nu heel erg dat we bepaalde vakanties bijv heel graag willen doen omdat de kinderen daar nu de juiste leeftijd voor hebben. Over een jaar of 3 hebben ze heel erg hun eigen leven met werk, school en vrienden en willen dan misschien niet meer mee. Jullie gaan binnenkort verhuizen toch? Hebben jullie alle lasten al op papier staan? Is de verhuizing ook goed combineren met eventueel verbouwen, studie, werk en gezin? Als dat allemaal ja is dan moet je er gewoon voor gaan! Succes!
Hier zit mijn grootste twijfel, want onze kids zijn nu 16, 14 en 8 en in die zin de ideale leeftijd om mooie reizen te maken. Dat is ook iets wat we beide graag doen. Als er een inkomen helemaal wegvalt, dan kunnen we vast nog wel op vakantie, maar zullen het wel andere vakanties worden iig. Mijn man staat er wel achter, maar vindt het financiële stukje ook het spannendste gezien deze onzekere economische tijden. We gaan er samen nog even heel goed over nadenken en alles financiën doornemen
Het is het mooiste beroep van de wereld De studie is óók heel pittig. Je moet goed voor jezelf kunnen zorgen en voor je eigen belangen kunnen opkomen, vooral tijdens de stages. Ik heb dat via de harde weg moeten leren en kwam in een burn-out terecht. Je leert jezelf hoe dan ook goed kennen tijdens de studie De studie heeft me op veel vlakken veel gekost, maar tegelijkertijd nog meer opgeleverd. Ik kwam helemaal aan het eind tot de conclusie dat ik de grote verantwoordelijkheid van het beroep van verloskondige niet wilde dragen. Toch ben ik iedere dag dankbaar dat ik verloskunde heb gestudeerd. Ik heb de opleiding ook in Groningen gedaan. Als je specifieke vragen hebt over die opleiding, mag je me een pb sturen. Ze hebben geloof ik wel net het curriculum omgegooid. Ik hoop dat het een verbetering is tov het curriculum hiervoor Er zitten meer vrouwen met kinderen op de opleiding hoor. Voor stages kun je in principe het halve land door gestuurd worden voor langere periodes, maar met een gezin kun je vaak iets van voorrang krijgen op stageplekken dichterbij huis zodat je thuis kan slapen. Dit is wel ook afhankelijk van het aanbod in stagepraktijken. Er is eigenlijk altijd een tekort. Dan nog zou je ervoor kunnen kiezen om een stage uit te stellen tot er wel een plek dichtbij huis beschikbaar is. Of het financieel te dragen is voor jullie kunnen jullie het beste zelf inschatten denk ik? Vragen over kosten van de studie mag je ook aan me stellen.
Leuk! Ik heb in Amsterdam gestudeerd, die valt onder 1 bestuur met Groningen. Inmiddels wel heel wat nieuwe docenten zag ik. Wens je alvast heel veel plezier!