Niet kloppende info na echo, spiraal?

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Marielle1993, 26 feb 2025.

  1. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Goedenavond dames,

    Heeft iemand ervaring met het doen van een echo buiten de zwangerschap om en verkeerde verslaglegging?

    Ik had gisteren een echo van de gehele buik ivm verdenking op blindedarmontsteking. Uiteindelijk is het een zeer pijnlijke eisprong, of gedraaide eierstok geweest. Er was verder namelijk niets zichtbaar en ben weer naar huis gestuurd.

    Een dag later (vandaag) kon ik in mijn dossier het radiologisch verslag zien. Alle info klopt behalve 1 zin ertussen niet.. Te weten:

    Normale uterus met IUD in situ.

    dit zou betekenen dat ze een spiraaltje zien.. Maar die heb ik dus niet. Ik heb meerdere keizersnedes ondergaan en ga nu de vreemdste dingen denken. Als in operatie materiaal dat achtergebleven is oid.

    Het kan natuurlijk ook een grove fout in het verslag zijn, maar het rare is dat de rest van de verslaglegging wel klopt..

    Ik heb contact gehad met het ziekenhuis, maar degene die het beoordeeld had was niet aanwezig. Ik wordt er later over teruggebeld.

    Wellicht heeft iemand een soort gelijke ervaring gehad?

    Groetjes
     
  2. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.095
    16.409
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad

    Geen ervaring maar het lijkt mij dat het op een misverstand berust.
    Een spiraal zie je heel duidelijk op een echo en het kan gewoon niet zo zijn dat ze dit verwarren met iets wat er niet hoort te zitten.
    Het blijft toch mensenwerk zo'n verslaglegging dus het kan heel goed zijn dat deze tekst bij een andere dame hoort.
    Ik hoop dat je snel duidelijkheid krijgt want is inderdaad wel raar.
    Je hebt sws nooit een spiraal gehad?
     
  3. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Oke als het goed zichtbaar is en niet iets anders kan zijn, dan zal het wel een fout zijn inderdaad. Maak me waarschijnlijk druk om niks

    Nee nog nooit een spiraal gehad..
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    49.716
    35.076
    113
    Nou dikke kans dat het gewoon een foutje is, maar dan is het wel héél slordig!
    En beetje off topic, maar hier 3x keizersnedes gehad en ik heb rechts regelmatig zo'n scherpe pijn onderin thv mijn eierstokken. Echo niks te zien, ook geen eierstok. Vermoeden is dat het met verklevingen te maken heeft bij mij.
     
  5. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Ja wel slordig dan, maar blijft mensen werk ook. Hopelijk krijg ik snel uitsluitsel :)

    Hier ook 3 keizersnedes gehad en heb pcos, daardoor al snel gevoelig rond eierstokken. Maar ik kreeg ineens veel pijn in midden van cyclus, moeilijk te omschrijven. Stekend van aard, maar ook veel spanning op de onderbuik en in bekkenbodemgebied. Alsof je zwaar gesport hebt en nauwelijks op of neer kunt. Heel het buikvlies lijkt dan geprikkeld, ieder hobbeltje in de auto deed ook zeer. Ik ga wel op vervolg consult bij de gynaecoloog, want middenpijn mag niet zo heftig aanwezig zijn..

    Misschien kan ik ook wel denken aan verklevingen inderdaad na 3 operaties. Bij jou verder alles goed gegaan?
     
  6. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.715
    18.658
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Geen ervaring mee. Maar ik zou zelf niet gerust zijn als ze straks zeggen 'Oh, die ene zin was een foutje, die halen we er wel even uit.' Want ik kan me gewoon heel lastig voorstellen dat je een heel verslag schrijft over persoon A, maar dan per ongeluk 1 zinnetje erin zit over persoon B. Dan lijkt het me eerder dat een heel verslag omgewisseld is. En dan zou ik echt willen dat ze opnieuw kijken of een seconde opinion ergens vragen.
     
    Madelie, BFRP, Asil en 4 anderen vinden dit leuk.
  7. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Ja daar zit ik dus ook mee.. Bloedwaarden, mijn omschreven klachten, de tijd en datum kloppen. En het verrichte onderzoek. Maar dat ene zinnetje er tussen enkel niet. Dus er is geen heel dossier omgewisseld. Ik ben wel 23 kg afgevallen, maar heb nog een flinke buik, ik vraag me dan ook af in hoeverre ze het beeld helder krijgen. En het makkelijker verwarren met wat anders.
     
  8. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Screenshot_20250226_204030.jpg
     
  9. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Update, zie onderstaande. Ben er nog niet over gebeld
     

    Bijgevoegde bestanden:

  10. Oilell

    Oilell Fanatiek lid

    8 okt 2018
    3.208
    4.426
    113
    Vrouw
    Ik zou een nieuwe echo aanvragen. Ongeacht wat de uitkomst is (Oeps foutje of verwisseling) zou ik zeker willen weten wat er aan de hand is. Zodat er niks achteraf recht gepraat wordt. Ook even een screenshot maken van het verslag of het hele dossier downloaden.

    Ik zou er achteraan bellen. Heel irritant, maar tot ik antwoord heb. Of een duidelijke terugbel afspraak (hooguit 1 dag wachten). Eventueel de huisarts collegiaal overleg laten plegen. Want ook iemand anders zou de beelden kunnen opvragen en kunnen beoordelen.
     
    Maan14, suus1983 en Marielle1993 vinden dit leuk.
  11. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Inmiddels is het herbeordeeld (verslag aangevuld) en is de streepvormige structuur een drogbeeld. Dit heb ik gelezen, maar ben er nog niet over gebeld. Ik heb zelf de neiging om het te laten gaan wanneer ze gebeld hebben met deze correctie..
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    49.716
    35.076
    113
    Dat zou ik nu ook doen. Wellicht de eerste door een iets minder ervaren iemand bekeken en daarna aangepast door een ander.
     
  13. Marielle1993

    Marielle1993 Bekend lid

    7 sep 2014
    681
    95
    28
    Vrouw
    Het is wel ondertekend door dezelfde radioloog. Maar zal wel goed zijn inderdaad. Bedankt voor jullie reacties!
     
  14. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.085
    6.403
    113
    Of iets te snel geoordeeld omdat de kans op aanwezigheid van een spiraaltje vele malen groter is dan iets anders?
     
    Marielle1993 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina