Inderdaad. Dat gaat best snel. En de incubatieijd bij omicron lijkt minder lang te zijn, wat ervoor zorgt dat je cijfers ook sneller hebt.
Nee? Dat kan natuurlijk. Ik lees vooral veel onzekerheid. En die onzekerheid was de reden om de boel dicht te doen. En zolang die onzekerheid er is is er dus geen reden om open te gaan. Hoe lees jij het?
Mijn besmetting blijkt een serieuze brandhaard te zijn. Mij ouders kwamen hier net binnen zaterdag toen m’n collega appte dat ze positief was. Ik ben meteen naar boven gegaan om mezelf af te zonderen en te testen. Positief, dochter negatief. In de tussentijd m’n vader en m’n dochter geknuffeld en vertrokken. Beiden zijn in die 1,5 dag positief.. en m’n vader is hoog risico patiënt.. Ze zijn echt nog geen 10 minuten binnen geweest en niet bij mij in de buurt geweest. M’n dochter was waarschijnlijk al besmet maar nog negatief maar m’n vader dus in 1,5 dag besmet en positief…
AstraZeneca en komende vrijdag zou hij de boosterprik krijgen… Ze zijn echt nog geen 10 minuten binnen geweest en toch besmet.. het gaat echt razendsnel hier.. Hij heeft nog nauwelijks klachten. Worden spannende dagen.
Ik duim mee, met deze hoge besmettelijkheid, zou het aannemelijk zijn dat het de Omnicron is, laat het maar mild verlopen dan. Sterkte de komende dagen.
Het ging mij voornamelijk om dit stukje: “Het UKHSA wijst er wel op dat de omikronvariant op dit moment vooral rondgaat bij jongeren, die sowieso minder kans maken op ziekenhuisopname. Als ook de kwetsbare bevolkingsgroep meer getroffen wordt, bestaat de kans dat de ziekenhuiscijfers alsnog de hoogte inschieten.”
Maar daar staat dan juist in; ‘die sowieso minder kans maken op ziekenhuisopname’. De kans op ziekenhuisopname is ook bij de kwetsbare waarschijnlijk kleiner en veel van hen zullen het nieuwe vaccin straks nemen.
Er staat toch juist dat er een kans bestaat dat als de ouderen besmet raken, de ziekenhuis opnames de lucht in schieten? Dat is toch onzeker dan?
Nou ja, dat laatste is gewoon nog niet duidelijk genoeg na zo'n korte tijd Omicron. Waarschijnlijk kleiner, willen ze wel zeker weten natuurlijk.
Ik kan over een aantal dagen vertellen hoe de het hier verlopen is. Inmiddels ook ouderen en risico patiënten besmet. De kans dat dit omicron is is volgens de ggd 99%. Ben ook benieuwd naar de besmettingscijfers van vandaag en morgen. Wij hebben daar best een aandeel in nl.
Als ze allemaal tegelijk besmet raken ja. En zoals ik zei; die zullen straks grotendeels het vaccin nemen en hebben nu hun booster gekregen. Maar ik haal hier gewoon niet uit dat de scholen dan wel dicht zullen blijven.
Volgens een student aan de telefoon dus Heel eerlijk gezegd zou ik daar niet zoveel van aannemen. Het zal gissen blijven. De kans is natuurlijk duidelijk aanwezig maar zoals anderen ook al zeiden; ook met de delta waren er uitbraken binnen scholen/familie’s.
Zo lees ik hem ook, het gaat nu rond onder jongeren, die sowieso niet snel in het ziekenhuis komen. Ik wil het graag positiever lezen, maar voor nu is dit wat ze weten. We moeten afwachten.
Maar niet binnen 1,5 dag.. En heb meerdere artsen in mijn naaste familie.. mijn zwager is medisch manager IC. En die heb ik zojuist gesproken hierover. Delta ging NIET zo snel
Ik lees net dat in New York juist door Omicrom een toename is in opnames bij jonge kinderen. Dat vind ik dan wel weer spannend..
https://www.ndtv.com/world-news/coronavirus-new-york-sees-increase-in-children-hospitalization-as-omicron-cases-rise-2673121 https://www.latimes.com/california/story/2021-12-26/jump-in-child-covid-hospitalizations-in-new-york-sparks-concerns-in-california-amid-omicron