Al vanaf dat hij heel klein is vermoed ik koemelkintolerantie bij ons jongste ventje, maar dit is altijd weggewuifd door het cb en de huisarts. Nu afgelopen week toch weer aangekaart bij het cb en nu gaf de verpleegkundige aan ermee naar de ha te gaan. Omdat ik er vandaag toch heen moest met hem, meteen gevraagd. Nu dus afgesproken dat ik kan gaan proberen zoveel mogelijk produkten met koemelkeiwitten erin weg te laten, dus dat wil ik gaan proberen, maar ja overal zitten die eiwitten wel in. voor de yoghurt in de plaats kan ik sojavla of iets dergelijks geven, maar hoe zit dat met een koekje (goodies, krijgt hij altijd) Wat voor produkten gebruiken jullie voor een kind met koemelk intolerantie/allergie? De klachten die hij heeft zijn: dat hij klein was reflux heeft tot 9 maanden medicatie gehad droge huid/eczeem altijd verkouden vaak oorontsteking ontlasting ruikt altijd zuur en is bijna altijd breiig/dun dagelijks 3 a 4 poepluiers
Ik zou niet gelijk melk vervangen voor soja. Veel mensen met een intolerantie voor melk hebben ook problemen met soja. Eerder zou ik kijken voor iets als rijstemelk. Qua koekjes bij een biologische supermarkt. Of kijken voor simpele biscuitjes of deze melk bevatten. Boter plantaardig veel boters zijn het maar controleer het even.
Ik eet nu zelf even geen koemelk ivm vermoeden van kma bij mijn zoontje (geef borstvoeding). Best even lastig maar het is te doen. Als je je er even in verdiept zijn er best veel producten koemelkvrij maar het is ook verbazingwekkend waar het allemaal wel in zit (bijv vleeswaren). Veel brood zit ook melk in. Op de site van het voedingscentrum kun je tegen betaling een lijst downloaden met producten van verschillende supermarkten waar geen melk in zit. Scheelt een hoop verpakkingen lezen.... Ik geloof dat je inderdaad moet uitkijken met soja. Ik gebruik zelf geen sojamelk oid maar mijd het niet als het verwerkt is in producten. Als je zoontje echt langdurig geen koemelk mag gebruiken is begeleiding van een dietist oid misschien wel handig? Ik herken de klachten trouwens wel, onrust, verborgen reflux, kramp, onrustige huid, rare kleur poepluiers, veel vol zitten en snurken. Nu ik op dieet ben gaat het veel beter. Wij zijn nu doorverwezen naar de kinderarts.
De Nijntje koekjes van bolletje zit geen melk in. Lange vingers ook niet (tenminste degene van de opvang, geen idee welke dat zijn). Verder is er ook een lijst van ah-merken op de site van ah te vinden waarbij koemelkvrije producten zo te vinden zijn. Ik weet niet of je verder vers eten geeft of uit potjes maar ook in potjes zit vaak melk. Verder blijft het zoeken en lezen!
bedankt allemaal. Ik ben u bezig met verminderen en ik hoop dat het gaat helpen. Geef ook nog bv dus ga eerst kijken of ik zo verschil zie en anders wordt het kijken of ik ga stoppen of mijn voedingspatroon ga aanpassen
Ik denk als je goed googlet je een hoop tegenkomt, wellicht kan de huisarts je doorsturen naar een dietiste, die weet net even wat meer denk ik? Sterkte!
Alleen de GELE nijntje koekjes hoor.. Lange vingers, goodies, liga eerste stap, Verkade biscuit bijvoorbeeld Nizza, kaneel en Digestive. Sommige speculaaskoekjes. Hier die klachten ook, vanaf 7 weken op dieet gegaan en nu is ze 2, nog steeds koemelk en soja vrij. Ei en tomaat gaat weer goed. Stel je vraag als je die hebt
1 tip; ga geen soja als vervanging geven. Bij kea is soja tot 1 jaar sowieso een afrader, maar ook erna niet verstandig. Onze jongste heeft nu zowel kea als soja allergie. Heb je advies gekregen voor koemelk/fv vervanging? Wij moeten fv geven aan onze jongste omdat hij anders tekort aan vitamines en mineralen krijgt. Daarnaast is het goed lezen.
Heb je al overwogen een consult te nemen bij Stefan Kleintjes? Die is kinderdietist, en kan je vast en zeker een eindje op weg helpen! Voor jezelf eventueel, mocht je nog verder willen blijven voeden, of anders voor je zoontje!
Goodies zijn vaak koemelkvrij, althans ik geef ze ook aan mn zoon met kma. Lange vingers mag hij absoluut niet, er is een verhoogde kans op ei allergie bij KMA en hij reageert dus zeer heftig op ei. Soya zou ik zoals genoemd ook niet geven. Soya is zowizo niet geschikt voor kleine jongens Hoe gezond is soja? | GezondheidsNet Ik geef bv weleens een knijpfruitje of appelmoes als toetje, maar eigenlijk eten we gewoon geen toetjes meer omdat we al 4 jaar kindjes met KMA aan tafel hebben.
Wij ook niet. Alleen in het weekend of na de patat en keer ijs. Ik maak pap van amandelmelk, kookpudding van oetker, rijstepap of griesmeel bijvoorbeeld.
Ik denk dat het weinig zin heeft om je zoontje op een kmvrij dieet te zetten, als jij dat niet doet. Via jouw bv krijgt hij het dan toch nog binnen. Dus beiden op dieet. Ik denk nl dat jij veel meer producten eet met melk dan je zoontje....
Volgens mij mag je de nutramigen niet koken...... Ik vond Nutramigen ook erg vies smaken, maar misschien proeft je kindje het niet meer. Ps: krijg je het nog vergoed? Hier toen maar tot 1 jaar.
Mijn zoontje vindt nutramigen wel lekker. Ik heb nog een machtiging lopen tot eind februari. Waarschijnlijk krijg ik toch weer een verlenging voor 6 maanden aangezien hij nog geen koemelk verdraagt.
Voor neocate bestaan er recepten: Recepten met Neocate Aangezien nutramigen vergelijkbaar is, kan je dat wellicht eens proberen?