Ik ben in de tuin bezig en erger me groen en geel aan een klein stukje coniferen wat tussen ons en de buren staat. Het is een stuk van 3 a 4 meter. De buren hebben hun kant van de coniferen helemaal kaal gemaakt En nu kunnen we dus gewoon bij elkaar naar binnenkijken. Nu wil ik niet de coniferen weghalen, ben nl 34 weken zwanger dus geen werk voor mij nu haha.. En mn vriend is veel te druk die heeft daar geen tijd voor. Zou ik er iets tegenaan kunnen zetten of tegen laten groeien?? Iemand een idee?
4 meter conferen heb je er met 2 uurtjes uit. Heb je geen bekenden die het voor je kunnen doen? Koop je je een paar schuttingplaten, die laat je plaatsen en klaar ben je. Die coniferen zijn zowieso verloren zaak.
beetje terug snoeien en zolang klimop tegen laten groeien ( is net onkruid en kun je zelfs zelf stekken) tot je geld en tijd hebt om die coniferen zooi eruit te trekken.
Klimop gaat vaak wel snel. Dat maakt de boel wel dicht. Maar voor de mooiigheid zou ik dan wel later die coniferen eruit halen en er wat anders voor in de plek zetten.. Zijn 2e hands schuttingen niet op markt plaats te vinden?
mn moeder heeft ze vorig jaar er uit laten halen door kennissen en ze na afloop getrakteerd op een bbq incl bier en ze wouden het graag doen. die coniveren waren ook zo kaal als je ze snoeide maargoed ik vind ze zowieso lelijk (sorry)..ik zou ze weg laten halen desnoods met een kettingzaag/zaag vanaf de stam omzagen. (zo is dat hier gebeurd) de bomen waren jaaaren oud dus de wortel/stam zit er nog maar zie je niks van je kan er alleen soms niet met je schep in . dus misschien kennissen familie lief aankijken? het mag weinig kosten maar je hebt er wel lang plezier van als je er iets netjes tussen zet.... idd misschien marktplaats of iets zelf in elkaar maken?
Ja ik vind ze ook lelijk haha... Die klimop is wel een idee. Ik heb gewoon geen zin om nu gekke dingen in de tuin te veranderen, voor je het weet komt de baby wat eerder. You never know Wil gewoon nu ff geen inkijk. Denk dat ik idd klimop ga halen, dat groeit als kool.
Wij hebben net 1 kant van onze tuin conifeer vrij gemaakt... 25 meter daar zijn ze een uur mee bezig geweest om ze eruit te halen. Wij hebben wel een schutting geplaatst. Mischien kan je met de buren overleggen dat je samen de schutting bekostigd. Het is maar 4 meter dat is zo duur nog niet eens aan schuttingplanken en palen.
Ja we hebben van die buren die echt niks om hun tuin geven. (autos in de tuin ed.) Toch al raar dat je coniferen helemaal kaal maakt?! Dusja die zullen geen zin hebben in schutting plaatsen of eraan meebetalen... Ik doe het wel gewoon eerst met klimop. Kan altijd later nog de coniferen weghalen.
Ik zou ze nu gewoon weg halen, heb je er maar 1 keer werk van. Desnoods een paar vrienden vragen om te helpen, en de bende is er zo uit Hebben we hier ook gedaan, en gelijk een schutting geplaatst!
Hier ook al zo'n probleem. Aan onze kant zijn de coniferen lelijk geworden, omdat ze niet de hele dag zon krijgen. Ik wil ze dus weg hebben, maar de buren niet, want bij hen zijn ze nog mooi. Mijn idee: Van die wilgen- of rietmatten kopen (laatse zijn goedkoper) en deze laten begroeien met klimop, klimrozen etc. Dan zit je gelijk afgeschermd, Matten gaan jaren mee. Succes!
Ze staan op onze grond, maar vind het een beetje raar ze zomaar weg te halen @ GuusjeB, dat van jou is ook een idee. Ik denk er even over!
meid op marktplaast heb je vaak wel een schuttingen tekoop voor weinig. klimop is ook duur en dekt niet gelijk dat duurt een poosje. daarbij gaan er 5/6 planten op 2 meter en gemiddeld zijn die planten een 8/12 euro perstuk
klimop duur???? je knipt wat takjes van een plant bij iemand zet ze 2 weken in water en je hebt 20 plantjes. en ze groeien als onkruid.
een blauwe regen, klimop of iets anders tegenaan laten groeien misschien?? Een Bamboerol ertegenaan maken? met zo paar dikkere bamboe stokken als palen zeg maar. Of meteen goed doen. Even praten met je buren over de mogelijkheid om de coniferen eruit te halen. ( blijkbaar vinden hun de coniferen ook niet mooi als hun ze kaal snoeien) en er een hek voor in de plaats terug zetten. hoeft niet duur te zijn er zijn goedkopere hekken. 15 euro per stuk. Palen ken je in beton zetten en hoef je dus niet in zo dure paal punten te zetten ( beton is 2,50 een zak van 40 kg ) doe het 50-50 en dan zijn de kosten nog te overzien toch? succes!!!
bruidsluier groeit 20 tot 30 cm per dag. je hebt er alleen iets aan in de zomer en je moet hem steeds begeleiden omdat hij zo snel groeit. ( knaagdieren zijn er trouwens dol op )
ik loop nog steeds met een coniferentrauma!!!! in mijn woningstichtinghuisje hadden ze de tuin vol gezet, weerskanten, en ze kwamen tot het raam....de spinnen en andere beestjes hadden een super leven, maar ik niet. het heeft heel wat voeten in de aarde gekost om ze weg te halen, maar het resultaat mocht er zijn... nu kom ik af en toe nog een uit de kluiten gewassen spinnemans tegen... sterkte en succes
Ja misschien moet ik toch maar eens bij de buren aanbellen. Alleen weet ik dat ze hun kant niet kaal gemaakt hebben omdat ze de coniferen niks vinden. Maar dit is omdat er allemaal autos in de tuin staan