Voor onze nieuwbouwwoning zijn we ons aan het oriënteren op de vloer. Waarschijnlijk gaan we voor een gietvloer. Wat zijn jullie ervaringen en welke type hebben jullie (epoxy/PU/beton ciré) en waarom wel/niet daarvoor gekozen? Ben benieuwd.
Je ziet er in elk geval álles op, maar tegelijkertijd is het ook de meest makkelijke vloer om schoon te maken. Je hebt speciale PU-cleaner, maar dit is wel prijzig en hoef je niet elke dag te gebruiken. Epoxy zou ik nooit doen. Dat lag hier al toen we hier kwamen wonen. Wat een hel om eruit te halen en dat wordt vaak nog gedaan in bijv winkels of parkeergarages. beton cire geen id. Dat hebben wij op de muren in de badkamer Wij hebben een gietvloer van natuurlijke grondstoffen, hij is verend en duurzaam.
Oh moet er wel bij zeggen: onze speciale cleaner is nu op dus nu dweilen we elke dag met allesreiniger. Dat betekent ook dat elke vochtdruppel die je knoeit, zichtbaar blijft op de vloer totdat we weer die cleaner gebruiken. Dat vind ik wel een nadeel. Mini O liet 2 weken geleden een beker melk vallen, en dat zie je nu dus nog. Je ziet gewoon dat er geknoeid is. Als we die cleaner gebruiken dan is het ook wel weer weg, dat wel. Verder is hij zoals gezegd verend. Je kunt je nagels erin zetten. Het veert terug. Ook voelt ie nooit koud aan. Zo prettig. Qua prijs is het wel een investering
Voor een impressie. Wij hebben dus een ‘betonlook’. Dat wil zeggen dat er wat ruwe vegen in zitten. Bekijk bijlage 701157 Bekijk bijlage 701158
Wij hebben in ons nieuwe huis ook een gietvloer van senso (op alle verdiepingen), maar we wonen er nog niet, dus ik durf niets te zeggen over ervaring . In ieder geval hebben wij ervoor gekozen vanwege meerdere redenen. 1. We hebben een huis bezichtigd met een gietvloer van senso, die er al een aantal jaren in lag en er nog steeds heel mooi uitzag. We hebben ook andere gietvloeren gezien die beduidend minder mooi waren. 2. We wilden een vloer die onderhoudsvrij is en goed samen kan met vloerverwarming + vloerkoeling. Makkelijk te reinigen. 3. Biopolymeer en geen vrij komende weekmakers (kinderen hebben een beperking en likken gerust aan de vloer als ze daarop iets lekkers knoeien 4. Senso zit hier niet heel ver vandaan, dus dat was praktisch met alle dingen die we uit moesten zoeken. (Niet de belangrijkste reden, maar mooi meegenomen ) We hebben net als @Nina Sanders ook een “fusion” vloer, alleen een heel andere kleur. We zijn trouwens van plan om gewoon te dweilen met een microvezel dweil en alleen een beetje water (we hebben deze dweil, waar je water in de steel doet: https://cleaningacademy.nl/product/microvezel-dweilsysteem-semi-prof/) en alleen van die pu reiniger te gebruiken als het nodig is. Microvezel met een klein beetje water reinigt ook heel goed namelijk. @Nina Sanders In de onderhoudstips staat ook specifiek dat je beter geen allesreiniger met zeep kunt gebruiken vanwege dat zeeplaagje waar je last van hebt, heb je geprobeerd om met alleen water te dweilen met zo’n microvezel vlakmop? Zo’n vlakmop staat namelijk ook specifiek in de onderhoudstips, maar heb ik dus al.
Buren van ons hadden een betonlook gietvloer. Zag er super mooi uit! Echter wonen wij in een nieuwbouw woning en daar krijg je nog krimpscheuren in je muren, waardoor er bij hen ook barsten in de vloer kwamen. Bleek achteraf dat men zo'n vloer dus afraadt bij nieuwbouwwoningen. Geen idee wat voor gietvloer het precies was, enig nadeel verder was dat er snel zwarte strepen van de kinderwagen op de vloer kwamen, maar deze konden ze ook snel weghalen. Mocht je dus voor een gietvloer gaan, ga er dan wel voor eentje die geschikt is voor nieuwbouwwoningen.
Dank je, wij denken ook aan een PU gietvloer, Senso is hier niet in de buurt, maar wel een aanrader zo te lezen om wat verder voor te rijden. Het gaat bij ons om de benedenverdieping, ongeveer 120m2.
Kon die bezichtiging via hen of was dat toeval in jullie huizen zoektocht? Zou zeker ideaal zijn als het met alleen water schoongemaakt kan worden. Voor boven hebben wij het (nog) niet overwogen. Wat is jullie overweging voor alle verdiepingen? Vanwege de eenheid of het materiaal en de voordelen ervan wat je hierboven beschrijft. Om hoeveel m2 ging het bij jullie?
Dank je! Zullen we zeker benoemen dat het om nieuwbouw gaat. Ze gaf wel aan dat voor het beste resultaat/gehardheid, je een maand lang nog geen gebruik maakt van de vloer. Op zich zou dat voor ons wel haalbaar zijn, gezien we, naast novene, nog een bijgebouw hebben van 80m2 waar die vloer niet komt. Mogelijk scheelt dit ook voor scheurvorming.
Geen idee of dat scheelt, krimp scheuren kan je (dacht ik) de eerste 5 jaar krijgen. Maar dat zal de verkoper vast wel weten.
Die bezichtiging was in onze huizenzoektocht, dat was een huis waar we wel serieuze interesse in hadden en in de brochure stond dat het een senso vloer was, die had ik opgezocht, omdat ik daar nog helemaal niet in thuis was. In totaal is het iets van 240 m2, bij senso krijg je boven een bepaald aantal m2 korting op de rest, waardoor de bovenverdiepingen relatief goedkoper zijn. En we hebben in het hele huis vloerverwarming, dus moesten ook iets geschikts daarvoor. We hebben wel novilon ofzo overwogen boven, maar ook daarvoor moet geëgaliseerd, dus toen toch voor de gietvloer gegaan, wel nog steeds duurder natuurlijk, maar hadden ook zoiets, dan is het overal echt jaren mooi (hopen we ) en ook vanwege eenheid inderdaad. We hebben trouwens ook de wanden in de badkamers, het toilet en de achterwand van de keuken door senso laten doen, dat is ander materiaal, maar ook waterdicht, dus we hebben nergens tegels.
De wanden in de toiletten en in onze welnessruimte willen wij ook graag laten doen. Dan misschien juist handig alles bij hen te doen, dat het dan in de totaalprijs helemaal niet veel meer scheelt.
De wanden zijn wel weer apart bij senso, dus daar krijg je pas weer korting op als je dan weer boven een bepaald aantal m2 komt. Wordt ook door een ander team gedaan.
Dat hebben wij wel en is ook gebruikelijk dat de gietvloer naadloos doorloopt door alle ruimtes. Maar, wij wonen er dus nog niet, dus durf nog niet met zekerheid te zeggen dat het de juiste keus is.
@MamavanLieverd jep is me bekend hoor. Ik dweil zelf gewoon graag met een klein beetje allesreiniger erdoorheen. Maar verder is het zo praktisch! Ik vind het echt super makkelijk. En ook dat alles naadloos in elkaar over loopt. Super strak!
Hier ook een gietvloer op alle verdiepingen in nieuwbouwhuis afgezien van de natte ruimtes. Nadeel: je ziet álles (elke haar, elk stofje) en de katten hebben hier en daar -om te voorkomen dat ze uit de bocht vlogen bij het gekke katten kwartiertje- hier na en daar een nagelspoor in de vloer getrokken. Voordeel: geen naden en dus super schoon en makkelijk schoon te houden. Als ik zie wat ik aan stof van deze naadloze vloer haal, wil ik niet weten hoe goor mijn Frans eikenhouten vloer in mijn vorige huis was. De vloer ziet er nog steeds mooi uit, maar wij lopen niet met schoenen binnen (gewoonte overgehouden van oplevering huis: eerst was het een grote zandbak en daarna lag er inveegzand op de oprit: killing voor elke vloer). En wij hebben geen kids, dus geen speelgoed, dingen met wieltjes die hier over de vloer crossen. Alle meubels hebben wit vilt. Tsja…wij vinden het super mooi, strak en ik lekker hygiënisch, maar de buren hebben pvc en mijn ouders marmer en beide vloeren kunnen veel meer hebben (vrienden hebben een Duitse herder: ik denk een dagje op onze vloer en er zitten over al krassen). Hier ook trouwens: hoe meer m2, hoe goedkoper. En ik was ook super bang voor scheuren, maar daarom wordt het vochtpercentage ook gemeten en moet de vloer minimaal zoveel weken de tijd hebben gehad om te drogen.