En dan? Eigenaren niet blij, maar vervolgens denken die vast niet;’Goh, laten we hem maar in onze eigen tuin houden!’ Maar eerder;’Die heeft ergens in gezeten, ach ja...’
Nou ik vind dat echt niet kinderachtig. Kat molt de vissen van de buurvrouw en zo weten de baasjes dat het hun kat geweest is. Want als je verschillende katteneigenaren aanspreekt is het 9 van de 10 keer: nee dat doet de mijne niet. @Fantykoekie whaha nee dat is niet te hopen.
Ik vind het wel heel kinderachtig. En als je mij aanspreekt doe ik daar wel wat mee. Maar hier zou ik echt alleen heel hard om lachen. Toch dieptriest als je dat als volwassene zou doen, zou je nooit meer serieus nemen.
Je snapt het punt niet. Het is haast niet te herkennen waar die katten vandaan komen? Leuk een halsband met naam oid, maar zodra je op een kat afloopt is tie pleitte. Als je wist waar ze vandaan kwamen is het geen punt. Dan zou ik 1 keer melden dat ik last van de kat heb en die vernielingen aanricht bij mij en de keer erna kregen ze gewoon steeds de rekening in de brievenbus, dan is het zo opgelost. Door de stroop kom je er misschien makkelijker achter van wie de kat is.
Ja dat zou kunnen. Maar dan wel vreemd dat je eerst zegt dat mensen niets doen als ze je erop aanspreekt. En die kat is 20x sneller en doet dat echt wel ongezien hoor. Sterker nog, denk niet dat er veel katten zijn die door die stroperige substantie heen gaan lopen. Maar goed, ik vind het kinderachtig. Behoorlijk ook zelfs. Ik snap de hele heisa ook gewoon echt niet, maar dat zal wel komen omdat ik zelf ook een kat heb. Moet je alleen ook niet gaan zeuren als iedereen zijn katten binnen gaat houden en je een muizenplaag krijgt.
Mijn ervaring in dit topic is inderdaad dat een aantal mensen vinden dat je je kat achter slot en grendel moet houden en als je dat niet doet, dan ben je asociaal. Ondanks mijn uitleg erover en ondanks wat ik aangeef wat ik allemaal heb gedaan, krijg ik in ieder geval hier het verwijt dat ik niets doe en dat het me niks zou kunnen schelen. Maar andersom allemaal kinderachtige oproepen doen over hoe je andermans kat moet/mag aanpakken, dat mag blijkbaar wel. Dat is meten met twee maten, maar ja, wie ben ik.... *pakt de popcorn er weer bij*
Katten veroozaken in meeste gevallen overlast! De kat van onze buurvrouw kwam ook telkens onze huis en tuin binnenglippen. Ik ben me paar keer rotgeschrokken toen dat beest van onder de bed van de kinderen ineens tevoorschijn kwam! Heb het meerdere malen aangegeven aan de buurvrouw, maar ze kon er niks aan doen. Prima dachten wij. Doen wij er zelf wat aan. We hebben de kat weggegaaid door flinke plensen water overheen te gooien. Nu blijft die uit onze tuin en komt de woning niet binnen, maar poept en pist onze voortuin nog steeds vol! Ik kan daar moeilijk de wacht gaan houden om hem "weg te jagen"... Ik snap ook echt niet waarom ze een huisdier neemt als ze zelf nooit thuis is. Dat beest zwerft hier rond en smeekt iedere ochtend urenlang om binnen gelaten te worden. Echt om gek van te worden soms.. Ik heb niks tegen katten, maar de buurvrouw daarin tegen.. Heb totaal geen respect meer voor haar! Nu een offtopic vraag: helpen die antikattenplanten echt? En zo ja welke? En hebben jullie (goedkope) tips om mijn voortuin poep/pis/stankvrij te kunnen houden?
Maar dit is dan niet echt overlast van een kat. Dit is overlast van een buurvrouw die niet goed voor haarhuisdier zorgt.
Mee eens. Zoals hierboven al eerder aangeven wonen wij in een buurt met heel veel katten, slechts eentje die echt voor overlast zorgt, maar die wordt dan ook echt niet goed verzorgd.
Ik moet zeggen dat dat hier ook het geval is; de katten van mijn directe buurvrouw zitten hier nooit, geven geen overlast, worden heel goed verzorgd. Die vier katten die hier dagelijks komen zijn alle vier duidelijk niet zo goed verzorgd, eentje is ook sowieso niet gesteriliseerd (al meerdere keren duidelijk zwanger geweest), dat speelt ook mee bij dat gedrag natuurlijk. Een kat die hier gewoon eens in de tuin rondscharrelt, op zoek naar muisjes, beetje aan wat gras knagen en in de zon liggen; geen probleem. Maar dat gepoep, geplas en gevecht continu is gewoon irritant.
Dat is ook idd heel erg vervelend, maar het maakt echt idd wel verschil of een kat thuis goed verzorgd wordt. Ik zal niet zeggen dat onze kat nooit eens ergens anders in de tuin poept, maar ze komt met grote regelmaat thuis op de bak, dus denk dat het wel meevalt. Ze krijgt hier genoeg te eten, dus hoeft niet te schooien. Nu ze ouder wordt zit ze sowieso meer binnen en ook in de nacht gaat ze meestal naar binnen. De kat van de overburen krijgt niet genoeg te eten, is echt te dun, is elke avond buiten en idd niet gesteriliseerd en een lawaai dat dat af en toe geeft. Pff. Zodra onze garage open staat gaat die kat naar binnen en eet ze van onze kattenbrokjes. Idd heel erg vervelend. Plas water helpt wel goed, maar dan moet je wel heel snel zijn
Ik snap eerlijk gezegd de discussie niet goed..... Katten die overlast geven voor de buren. Als mensen last hebben van mijn katten, prima ik doe mijn best er iets aan te doen. Ik hoor nooit klachten en als onze katten toevallig langslopen hoor ik alleen dat het zulke schattige beesten zijn. Ooit de vraag gekregen of de overbuurvrouw onze kat mocht adopteren omdat hij toch zoveel bij hun zat. Ja vind je het gek als je hem elke dag eten geeft en hem binnenhaalt om lekker te kunnen knuffelen? Hier in de buurt lopen veel katten buiten rond, gewoon in een woonwijk, en zie ik eigenlijk nergens een tuin afgezet met gaas om het beestje binnen te kunnen houden. Tot dit topic had ik er nog nooit van gehoord en misschien ben ik dan wel een asociale katteneigenaar, maar dat vind ik eigenlijk heel overdreven, geef een kat de ruimte om te rennen net zoals je een hond lekker laat rennen, in een toeloop gebied of een bos. Hier meer last van honden die poepen in onze voortuin, met de eigenaar rustig wachtend tot de hond is uitgepoept hoor. Leef en laat leven. Ieder op zijn eigen manier en als je er last van hebt spreek elkaar rustig aan en kijk samen naar een oplossing.... Alles is tegenwoordig overlast merk ik
Jezus in wat voor buurten wonen jullie allemaal? Wijken met achterstands draaideur katten? Hier een nieuwbouwwijk met allemaal katten, die van ons ook al komen die niet buiten, honden en konijnen. Ik heb een hele grote grindbak aka voortuin met zelden een drol er in. Bij mijn ouders, zelfde verhaal, nooit last. Schoonfamilie? Ook nooit last. Vanochtend toevallig met ons vriendinnenbakje koffie er over gehad. 8 vrouwen met gezinnen, met of zonder katten, die het allemaal niet herkennen. Ongetwijfeld zal er overlast zijn, maar ik krijg echt een GTST gevoel van al die verhalen hahaha. Erg, erger ergst Of ik, mijn familie en vriendinnen maken zich er gewoon niet zo druk om. En het scheelt dat ik katten leuk vind denk ik
In een (nieuwbouw-straat in een) voormalige Prachtwijk Dat verklaart het overigens wel denk ik, want ik denk dat veel katten gewoon slecht worden verzorgd. (En honden overigens ook, in sommige straten tuinen vol hondenpoep, die honden worden dus niet uitgelaten.) Plus hier in de wijk is er niet echt veel voor katten, dus dat verklaart ook waarom ze bij ons (en onze buren) komen; een van de weinige tuinen waar het groen is (en dus vogeltjes etc). Kan me voorstellen dat als er goed voor katten wordt gezorgd, er in de wijk meer groen is etc, katten minder overlast geven. En stellen dat anderen vast overlast ervaren omdat ze zich er drukker om maken vind ik heel flauw; misschien kun je je ook proberen in te beelden dat niet iedereen op dezelfde plek woont.
Wij hebben een katrijke buurt, maar ik ken de overlast ook niet. Van kinderen die met snoep en plastic flesjes de straat op worden gestuurd en hun afval vervolgens in een tuin dumpen heb ik meer last. Overigens heb ik wel eens wat anti-kat spullen gebruikt om katten uit een moestuin te houden. Werkte ook tegen vogels, maar helaas niet tegen slakken. De grootste slakrop-schijter was mijn eigen kat, vrees ik.
Bij mij in de buurt wonen vele katten en ze bezorgen totaal geen overlast. Gewoon helemaal niet. Misschien ligt het idd aan het soort wijk. Ik dacht ook dat mensen zich minder druk zouden moeten maken over kattenoverlast maar dat is natuurlijk makkelijk gezegd als je zelf die overlast niet ervaart. Het ìs ook vervelend als ze dingen kapot maken, onderpoepen & plassen. Ik begrijp echt heel erg goed dat je gedachte snel is: ik iets doen aan mijn tuin? Laat verdorie de veroorzaker er maar voor zorgen dat ik geen overlast meer heb! Maar ik denk wel dat deze gedachte de rotgevoelens alleen maar verder aanwakkert. Kies voor rust voor jezelf en kijk of je maatregelen kunt nemen. Ik geloof dat koffieprut kan helpen? Of idd bepaalde planten. Je kunt anderen niet veranderen, wel jezelf.
Wij hebben idd ook last van katten. Super irritant. Wij kunnen de kinderen niet op ONS gras laten spelen omdat er altijd wel een flinke drol in/op ligt.