Heel fijn! Ik kan mij voorstellen dat er dan een last van je schouders valt. Gelukkig bestaat zoiets en ben je er mee geholpen!
Je hebt idd een indicatie nodig van de ciz. Het belangrijkste is dat er een diagnose is. Zonder diagnose heb je er geen recht op. Mijn zoon heeft ADHD en autisme ik hen alle vragen ingevuld en alles mee gestuurd waar ze om vroegen. En dit was hun besluit. Had het eerlijk gezegt niet verwacht maar ben echt enorm blij! Ze vragen overigens niet naar inkomen etc dat staat er helemaal buiten
Heel fijn voor je zeg! Ik ga hem ook aanvragen, wij kregen voorheen ook TOG voor onze dochter en nu al jaren niet meer maar onze kosten blijven wel hoog. Ze zit op speciaal onderwijs draagt een spalk en aangepaste schoenen waardoor haar broeken heel snel slijten. Ik hoop dat wij er ook recht op hebben.
Dan moet er dus sprake zijn van een diagnose. Hier is onze zoon dermate gepest in gr 3, dat hij daar nu, 4/5 jaar later nog last van heeft. Nou ja, weer... Maar daar geldt dit dan niet voor.
Inkomen telt niet mee, leeftijd helaas wel. Wij hadden een zeer intensief zorgkind maar die was pas "1 jaar" en onder de 3 jaar geldt de TOG niet. Over krom gesproken... Maar TS fijn dat je op deze wijze geholpen bent
Nou dit inderdaad! Wees blij dat er zoiets bestaat en nog blijer dat jij er geen recht op heeft. Denk je niet dat ze het liever niet nodig heeft?
Ik krijg ook dubbele kinderbijslag voor mijn zoon. In het verleden TOG gehad, tot hij van dagbehandeling naar speciaal onderwijs ging, toen voldeden we niet meer aan de eis van minimaal 10 uur zorg. In het nieuwe systeem van dubbele kinderbijslag hoef je niet perse 10 uur zorg te krijgen, je kunt ook op andere manieren 'bewijzen' dat je kind zorgintensief is. Er is een lange vragenlijst van CIZ die je dan moet invullen en opsturen, samen met ondersteunende documenten zoals kopie van diagnose, IQ-verslag e.d. Dan beslist CIZ of je recht hebt. Vragenlijst gaat grotendeels over zelfstandigheid en zelfredzaamheid, waarbij ze inderdaad leeftijd meenemen. Een kind van 3 jaar dat zichzelf niet kan aankleden is niet bijzonder, een kind van 10 jaar wel. En dan is dat een 'extra' zorgtaak. Hoe jonger je kind, hoe meer 'aantoonbare' zorgtaken je moet hebben voor een positieve beschikking. Mijn zoon moet geherindiceerd worden als hij 10 jaar wordt, hij valt nu in groep 6-9 jaar, vanaf 10 jaar gelden weer andere criteria en moet het dus opnieuw bekeken worden.
Moet je dit dan via de ciz aanvragen of via de svb? Wij hebben ook een meisje die extra zorg nodig heeft en wat extra kosten meebrengt. Helaas krijgen wd nergens deze kosten vergoed.
Heel fijn, graag gedaan haha. Had mede deze tip gegeven. Mijn zoontje krijgt het ook sinds vorig jaar. Het is ff veel werk maar het zorgt wel dat je weer wat kunt ademen. Mensen zeggen vaak o das lekker, wil ik ook wel. Zeg dan van mijn mag je het hebben als jij mijn kind weer gezond maakt . Vanwegen zijn astma, diabetes en autisme krijgen wij het. De afgelopen 1.5 jaar totaal nu al 4 maanden zwemles moeten afbellen ( suiker te laag, astmaniet onder controle etc) wat me veel extra geld kost en zwemt in kleinere zwemschool. Ook medicatie die niet vergoed wordt om te kunnen slapen a 25 per maand, extra hulpmiddelen als speciale potloden, wiebelkussen, si bijt materiaal etc. Dan nog benzine voor ziekenhuis, fysio en logepedie. Daar red je het niet mee met dat beetje extra kinderbijslag. Toch helpt het wel degelijk. Dit deel gaat altijd appart en koop daar de extra spullen voor en medicatie. Het is toch echt in no time op.
Aanvragen via SVB, kan via internet. Dan schakelt SVB het CIZ in om te bepalen of je recht hebt op datgene dat je aanvraagt. Kreeg vanzelf dik pakket in de bus...
Per ongeluk een citroen gegeten ipv een mandarijntje? Ik vind 30 broeken in de kast voor een peuter belachelijk, maar daar hoor je mij ook niet over hoor. Soms kun je gewoon beter je niks zeggen. Ts: wat ontzettend fijn dat er zo'n vangnet bestaat en jullie zo wat meer financiële adem hebben.
Ik denk zal eens kijken, maar ik kan het niet aanvragen alleen mijn man. Op de site van svb staan de kinderen bij hem en niet bij mij. Irritant!!